Черно море прекъсна негативната си серия от 10 мача без победа в А група и успя да победи Славия с 3:2 в мач от 30-тия кръг на А група. Домакините успяха да обърнат резултата, след като изоставаха на полувремето с 1:2, независимо че първи бяха вкарали попадение.

Срещата започна отлично за домакините, които още при първата си възможност откриха резултата. След центриране от корнер Траян Траянов засече топката с глава и вкара за 1:0. Гостите успяха да изравнят в 15-та минута. Ивайло Димитров напредна отляво по атаката на Славия и центрира леко, а връхлитащият Борислав Балджийски с гърди засече топката в мрежата на Черно море за 1:1.

В 28-та минута Матиас Курьор можеше да изведе домакините напред, но след удара му с глава топката излезе в аут. В 29-та минута Борислав Балджийски стреля от границата на наказателното поле, но вратарят Георги Китанов улови топката. В 37-та минута Димитър Пиргов вкара втори гол за Славия. Той се разписа с глава след центриране на Борислав Балджийски отляво от пряк свободен удар. В 42-та минута гостите можеха да вкарат нов гол. Георги Йомов премина през няколко играчи на домакините и стреля от границата на наказателното поле, но вратарят Георги Китанов отново спаси.

Домакините изравниха резултата в 56-та минута. Матиас Курьор изведе с перфектен пас в отлична позиция Бакари в наказателното поле на Славия и нападателят на Черно море не сгреши за 2:2. В 61-та минута Ивайло Димитров можеше да вкара нов гол за Славия.
Той се измъкна зад защитата на домакините, но стреля в тялото на вратаря Георги Китанов. В 64-та минута Симеон Райков изпълни опасно пряк свободен удар от около 25 метра, но вратарят на Славия Марио Кирев показа отличен рефлекс и изби топката.

В 68-та минута Димитър Пиргов можеше да вкара за гостите. След разбъркване след центриране от пряк свободен удар Пиргов стреля от 7-8 метра, но топката се отби в напречната греда. Домакините стигнаха до успеха в 82-та минута. Тодор Паланков центрира отляво, а Бакари засече топката от няколко метра и вкара за 3:2.

Черно море - Славия - 3:2

Голмайстори: 1:0 Траян Траянов (6-та мин.), 1:1 Борислав Балджийски (15-та мин.), 1:2 Димитър Пиргов (37-ма мин.), 2:2 Бакари (56-та мин.), 3:2 Бакари /82-ра мин.)

Черно море: Георги Китанов, Педро Еуженио (46-та мин. Бакари(, Траян Траянов, Пламен Николов, Михаил Венков, Марк Клок, Бекир Расим (46-та мин. Тодор Паланков), Даниел Георгиев, Георги Илиев, Матиас Курьор, Симеон Райков (85-та мин. Владислав Романов)

Славия: Марио Кирев, Димитър Пиргов, Борислав Балджийски, Янис Карабельов, Стефан Велков, Ивайло Димитров, Емил Мартинов, Цветомир Панов, Георги Йомов (77-ма мин. Калоян Кръстев), Емил Стоев (83-та мин. Диего фераресо), Абуд Омар

Стадион: "Тича"
Съдия: Георги Кабаков