Новакът Дунав Русе продължава с фантастичното си представяне в Първа лига, след като победи с 3:0 Черно море в мач от 5-ия кръг на първенството.

Головете за възпитаниците на Веселин Великов вкараха Антон Огнянов и Диян Димов през първото полувреме, а след почивката се разписа и опитният Мирослав Будинов. Така русенци излязоха еднолично на 1-во място с 13 точки и записаха четвърти пореден успех. Варненци остават с 10 точки и за момента са на 2-ра позиция.

Дунав поведе още в 9-ата минута. Тогава Даниел Златков фаулира Юлиян Ненов в наказателното поле и съдийската бригада отсъди дузпа. Зад топката застана Диян Димов, но Емил Михайлов спаси удара му. При добавката обаче  Огнянов не сбърка за 1:0!

В следващите минути символичните домакини продължиха да доминират и стигнаха до втори гол в продължението на първото полувреме. Будинов открадна топката в центъра, напредна и шутира, но Михайлов спаси. Димов обаче се оказа най-бърз и с лекота удвои преднината за русенци!

Три минути след подновяването на играта шокът за Черно море стана пълен. Будинов със страхотен изстрел от дъгата на наказателното поле вкара за 3:0! До края мачът просто се доиграваше и Дунав спечели напълно заслужено четвъртата си поредна победа в Първа лига.

Дунав – Черно море 3:0

1:0 Огнянов (9), 2:0 Димов (45+1), 3:0 Будинов (48)

Дунав: 1. Луков, 66. Джалилов, 5. Марем (27-Патев), 22. Милчев, 28. Атанасов, 11. Димов, 8. Раденцов (85-Читаков), 94. Ненов, 18. Огнянов (59-Koлев), 10. Шопов, 9. Будинов

Черно море: 33. Михайлов, 73. Сукуп, 15. Траянов, 66. Златков (46-Д. Георгиев), 4. Венков, 6. Цветков, 84. Паланков (70-Милик), 7. Секо, 9. Бакари (81-Г. Андонов), 21. Русев (к), 29. Кузма

Съдия: Ивайло Стоянов, Петрич
Стадион: "Лудогорец Арена", Разград
Жълти картони: Антон Огнянов (Дунав); Даниел Златков, Бакари (Черно море)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=ebfe98f5ab" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=7988a840fb" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>