Черно море и Славия врътнаха реми 0:0 на стадиона в Каварна, в среща от 8-ия кръг на Първа професионална лига.

След тази среща "моряците" си задържат 8-ата позиция в класирането и тимът има в актива си 11 точки.

Отборът не познава вкуса на успеха от четири поредни срещи, а в предишните три мача допусна три поражения.

"Белите" от своя страна са на 11-ата позиция със 7 пункта след ремито.

През първото полувреме Черно море имаше превес, като имаше едно реално голово положение, а Славия, който играеше компактно и действаше на контраатаки – също една чиста ситуация.

По-настоятелната игра на „моряците” през второто полувреме така и не даде резултат. Марек Кузма не успя да пробие Марио Кирев при най-изгодната възможност.

В началото Черно море имаше териториално предимство, но Славия създаде първото положение. Бакари сбърка и гостите осъществиха контра чрез Пашов, а Домовчийски от чиста позиция прати над вратата.

„Моряците” изравниха положенията в 21-ата минута, когато супер воле на Георги Илиев изпари пръстите на Марио Кирев. При добавката Кузма можеше да отбележи, но не успя да натисне добре топката и тя прелетя над вратата.

До почивката Черно море имаше превес, а Славия дебнеше на контри. Мачът изглеждаше много отворен.

Второто полувреме продължи в същото русло. Черно море създаде второто си чисто положение в 58-ата минута. Уго Секо направи мощен пробив, като тръгна след центъра и пусна за Марек Кузма, чийто удар под плонжа на вратаря Кирев стигна само за корнер. А можеше да го заобиколи и да пусне в мрежата.