Черно море успя да постигне важна победа с 1:0 при гостуването си на Берое на негостоприемния стадион в Стара Загора, в среща от 9-ия кръг на Първа професионална лига.

По този начин "моряците" прекъснаха серията си от 4 мача без победа в които спечелиха само една точка.

След успеха си варненци събраха 14 точки и се изкачиха до 5-ото място в класирането, което бе заемано от Ботев Пловдив.

Двубоят бе наблюдаван от новия национален селекционер Петър Хубчев, който се завърна за пръв път в Стара Загора след уволнението си от състава на заралии.

Eдинственото попадение в срещата падна в 7-ата минута и бе дело на Коконов. Сукуп преодоля противников футболист и намери своя съотборник в наказателното поле, а след това той не сгреши.

Домакините можеха да стигнат и до по-добър резултат, но в 42-ата минута Божилов разтресе гредата, а освен това в 51-ата минута Иво Иванов бе декориран с втори жълт и червен картон, и се стигна до изгонването му. Той получи само в рамките на минута двата си картона.

В 66-ата минута пък Ради Кирилов пропусна да вкара сам срещу вратаря.

БЕРОЕ - ЧЕРНО МОРЕ 0:1
0:1 Иван Коконов (8)

БЕРОЕ: 22. Благой Макенджиев, 19. Александър Василев, 6. Иво Иванов, 21. Венцислав Василев, 18. Атанас Зехиров, 3. Карлос Охене, 4. Кохей Като, 14. Георги Божилов, 77. Давид Манга, 11.Неманя Милисавлевич, 9. Радослав Кирилов

ЧЕРНО МОРЕ: 31. Пржемисъл Коварж, 73. Ондрей Сукуп, 5. Стефан Станчев, 22. Пламен Николов, 4. Михаил Венков, 6. Александър Цветков. 84. Тодор Паланков, 7. Уго Секо, 21. Георги Илиев, 13. Иван Коконов, 9. Бакари