Черно море успя да постигне петата си победа в Първа професионална лига след успех над Верея с 2:1. Футболистите на треньора Георги Иванов успяха да направят обрат в мача, след като изоставаха с 0:1. С успеха си Черно море има 17 точки в актива си, докато Верея е с 10 точки.

Първата сериозна ситуация в мача бе за отбора на гостите в 4-та минута, когато бившият футболист на Черно море Педро Еуженио стреля от дистанция, но вратарят на домакините Пржемисъл Коварж успя да избие топката в ъглов удар. Верея откри резултата в 12-та минута. След центриране от корнер отдясно по атаката на гостите Илия Мунин се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Черно море и след първи неуспешен удар, при втория си шут вкара от десетина метра за 0:1.

В 21-та минута домакините можеха да изравнят. Иван Коконов бе изведен от Марек Кузма зад защитата на Верея и стреля по диагонал, но вратарят на гостите Иван Караджов успя да избие топката. В 37-та минута Георги Илиев центрира от пряк свободен удар, Марек Кузма стреля с глава, но вратарят на Верея Иван Караджов успя отново да спаси. В 40-та минута Иван Караджов успя да избие топката след опасен удар на Иван Коконов от домакините от около 25 метра.

В дадената от съдията Петър Доровски една минута продължение на първата част Черно море успя да изравни резултата. Михаил Венков получи отличен пас отляво по атаката на домакините, напредна и центрира остро, а капитанът на Верея Владимир Зафиров засече топката в собствената си врата за 1:1.

В 48-та минута Черно море успя да направи пълен обрат в резултата. Уго Секо проби по десния фланг, навлезе в наказателното поле на Верея и върна топката към Марек Кузма, който необезпокояван вкара за 2:1. В 82-та минута Педро Еуженио стреля много опасно по земя от около 25 метра, но топката мина встрани от вратата на домакините.

Черно море - Верея 2:1

Голмайстори: 0:1 Илия Мунин (12), 1:1 Владимир Зафиров (45+1), 2:1 Марек Кузма (48)

Черно море: Пржемисъл Коварж, Ондрей Сукуп, Стефан Станчев, Пламен Николов, Михаил Венков, Александър Цветков, Тодор Паланков, Уго Секо (81-Даниел Георгиев), Иван Коконов, Георги Илиев (60-Бакари), Марек Кузма (75-Владислав Романов);

Верея: Иван Караджов, Здравко Илиев, Владимир Зафиров (54-Елиаш Да Силва), Илия Мунин, Костадин Слаев, Георги Ангелов, Илиас Хасани, Момчил Цветанов (84-Светослав Диков), Педро Еуженио, Амаду Сукуна, Методи Костов (46-Илиян Йорданов)

Стадион "Калиакра";
Съдия: Петър Доровски;
Жълти картони: Михаил Венков, Даниел Георгиев, Пржемисъл Коварж (Черно море); Илиас Хасани, Георги Ангелов, Педро Еуженио (Верея)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=92d8a110cb" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>