Ботев отстъпи с 2:3 на Черно море в мач от 11-ия кръг на Първа лига. "Канарчетата" допуснаха три попадение още през първото полувреме.

През втората част върнаха два гола, но не успяха да стигнат да трети и така да избегнат загубата. Варненци пък показаха, че разполагат с отбор, способен да изненада всеки противнищк, независимо къде се играе срещата.

Преди началото на двубоя присъстващите на стадион почетоха с минута мълчания починалия през тази седмица бивш футболист на Ботев Румен Юруков-Пики.

Играчите на Черно море откриха резултата при първата си атака в 3-ата минута. Александър Цветков проби, подаде надясно към Ондрей Сукуп, който центрира в наказателното поле на домакините. Топката рикошира и попадна на главата на играещият мач номер 150 в елита Иван Коконов, който бе точен с глава за 0:1.

"Канарчетата" реагираха и в 6-ата минута Иван Стоянов получи пас отляво, стреля директно по диагонала, но вратарят на варненци. Пржемисъл Коварж изби коженото кълбо в ъглов удар.

Две минути по-късно при бърза контраатака на гостите Бакари нахлу отляво в наказателно поле на "жълто-черинте", би по диагонала, но топката се удари в левия стълб на вратата на Георги Георгиев.

Защитникът на Ботев Цвитомир Панов получи травма и бе сменен в 22-ата минута от Кристиан Димитров. Минута по-късно Тодор Неделев и Иван Стоянов организираха опасна атака, топката попадна в Жоао Паоло, който от мястото за изпълнение на дузпа стреля, но вратарят на гостите изби топката.

Последва нов удар на Иван Стоянов, която беше отразен от Пржемисъл Коварж. Футболистите на черно море реализираха втория си гол в 30-ата минута.

Тогава Даниел Георгиев се възползва от грешка на Кристиан Димитров, напредна с топката, изпревари Серкан Юсеин и със силен удар по диагонала прати топката в горния десен ъгъл на Георги Георгиев за 0:2.

Минута по-късно Иван Коконов излезе на чиста позиция, но стреля неточно. Жоао Паоло от домакините стреля от над вратата в 34-ата минута от удобна позиция.

Уго Секо окончателно довърши "канарчетата" в 42-ата минута, когато проби през отдясно, нахлу през центъра на отбраната на Ботев и с точен удар покачи на 0:3 в полза на гостите. Това бе неговото първо попадение в Първа лига.

Старши треньорът на Черно море Георги Иванов - Гонзо освиркван и руган от феновете на Ботев. Домакините са хвърлиха в атака през втората част и в 58-ата минута вратарят на варненци изби топката след удар на Иван Стоянов от фаул.

Четири минути по-късно Серкан Юсеин върна едно попадение за 1:3 след самостоятелен пробив. В 66-ата минута Даниел Кутев стреля неточно Защитникът Радослав Терзиев отбеляза второто попадение за домакините в 70-ата минута с глава след центриране на Тодор Неделев.

В 89-ата минута нападателят на домакините стреля неточно от удобна позиция. В четвъртата минута на даденото от рефера продължение от пет минути на редовното време Тодор Неделев центрира от фаул, но съотборникът му Радослав Терзиев не успя да нанесе удар. Така варненци ударжаха преднината си и спечелиха мача.

Ботев - Черно море 2:3

Голмайстори: 0:1- Иван Коконов (3), 0:2- Даниел Георгиев (30), 0:3- Уго Секо (42), 1:3- Серкан Юсеин (62), 2:3- Радослав Терзиев (70)

Ботев: Георги Георгиев, Цветомир Панов (22-Кристиан Димитров), Даниел Златков, Крум Стоянов, Радослав Терзиев, Стенио дос Сантос, Меледже Омнибес (46- Наско Милев), Тодор Неделев, Серкан Юсеи, Иван Стоянов (60- Даниел Кутев), Жоао Пауло.

Черно Море: Пржемисъл Коварж, Михаил Венков, Онджей Сукуп, Стефан Станчев, Пламен Николов, Александър Цветков, Даниел Георгиев (71- Георги Илиев), Тодор Паланков, Иван, Коконов, Бакари, Уго Секо (90- Траян Траянов)