Локомотив (Пловдив) победи с минималното 1:0 Черно море при домакинството си в първия мач от 17-ия кръг на Първа професионална лига. Герой за пловдивчани бе Дани Кики, който се появи като принудителна смяна още в началото на срещата, но реши всичко в 80-та минута.

Мачът започна лошо и за двата отбора, които не успяваха да намерят своята игра и първите 10 минути не донесоха нищо интересно.

Първата опасност дойде в 17-та минута, когато Коконов излезе сам срещу Ел Харуби, но не успя да го преодолее. Пет минути по-късно Пламен Крумов получи контузия в бедрото и бе принудително заменен от Дани Кики.

В 37-та минута Венков игра с ръка в наказателното поле на Черно море, но съдия на бе отсъдена, макар домакините бурно да протестираха. В 41-та минута пък Героги Илиев намери Бакари близо до вратата, но отново Ел Харуби отрази удара.

До края на полувремето поселдователно Коконов и Бакари се опитаха да отбележат от дистанция, но топката не намери целта.

След почивката първото по-интересно положение дойде чак в 72-та минута, когато Камбуров бе изведен перфектно от Умарбаев, но капитанът на Локо не успя да преодолее Коварж. След тази ситуация домакините натиката варненци в наказателното им поле и В рамките на няколко секунди първо Венков сякаш отново игра с ръка в наказателното, а след това Камбуров не успя да се пребори за топката в малкия пеналт.

Така в 80-та минута Дани Кики стана герой за "смърфовете", след като Камбуров и Умарбаев разиграха бързо коло дъгата на наказателното поле, последният намери Кики свободен и с левия крак деветката матира Коварж за 1:0.

В следващите минути Черно море се опитаха да върнат гола, но защитата на Локомотив удържа на натиска. В 85-та минута варненци бяха много близо до изравняването, но удар на Георги Илиев бе изчистен от голлинията.

Така Локомотив събират актив от 29 точки и изпреварват в класирането както днешния си съперник, така и ЦСКА и вече заемат третото място преди изиграването на останалите срещи от кръга. Варненци пък вече са пети с точка по-малко и с пет точки от последните пет мача.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЧЕРНО МОРЕ 1:0

1:0 Дани Кики (80)

Стартови състави:

Локомотив (Пд): 16. Ясин Ел Харуби, 71. Пламен Крумов, 6. Кирил Котев, 5. Павел Виданов, 14. Иван Горанов, 17. Ванчо Траянов, 23. Мигел Луке, 27. Димо Бакалов, 10. Веселин Марчев, 19. Димитър Велковски, 11. Мартин Камбуров.

Черно море: 31. Пржемисъл Коварж, 73. Ондрей Сукуп, 5. Стефан Станчев, 22. Пламен Николов, 4. Михаил Венков, 3. Даниел Георгиев, 21. Георги Илиев, 7. Уго Секо, 13. Иван Коконов, 6. Александър Цветков, 9. Бакари.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=7c87355d82" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>