Славия победи Черно море с 2:1 в 21-ия кръг на Първа лига в мач, който ще се запомни с много красивия втори гол на Иван Минчев.

За „белите” това беше първи успех през пролетта, а „моряците” паднаха за втори път след поражението от ЦСКА в миналия кръг, но поне записаха първи отбелязан гол в официален мач през 2017-а.

Черно море влезе в мача по възможно най-лошия начин и допусна гол още в третата минута пред едва около стотина души на Националния стадион „Васил Левски”, 20-ина от тях фенове на гостите.

Паланков опита да избие с глава пас зад защитата, но само спря топката за Сердер Сердеров, който хладнокръвно копна топката над вратаря Шром и на празна врата вкара с всичка сила за 1:0.

Черно море можеше да изравни бързо, но Бакари кошмарно не уцели топката при идеален пас на Пируло зад защитата, а добавката от малък ъгъл също беше неточна.

„Белите” хванаха съперника на контра в 19-ата минута след грешка на Александър Цветков, но Ивайло Димитров насочи над вратата след пас на Сердеров надясно към него.

В средата на полувремето капитанът на Славия днес Емил Мартинов получи контузия в глезена, след като бе настъпен от Даниел Георгиев и това доведе до принудителна смяна. Бранеков спря с ръка изстрел на Балджийски, но съдиите не видяха това.

Пак Бранеков, този път с тяло, блокира изстрел на Пируло, а атрактивна задна ножица на Бакари бе спряна от Стефан Велков с рамо пред вратата.

На почивката Гонзо извади Балджийски и пусна новото попълнение Филип Хлупик, но още преди минута да е изминала след рестарта Георги Пашов слаломира между двама от тъча вдясно, стигна до вратарското поле и само намеса на Даниел Георгиев в последния миг прати топката над напречната греда.

Стергиакис увисна при центриране в 61-ата минута, но имаше късмет, че Коконов не успя с глава да насочи в мрежата, а малко по-късно Омар Абуд изби пред голлинията изстрела на Мартин Костадинов.

Славия нанесе втори удар със страхотен гол на Иван Минчев. Бившият халф на Монтана пое почти на тъча вдясно, проби към центъра, направи двойно със съотборник и много ефектно прехвърли излезлия леко напред Шром за 2:0 в далечния горен десен ъгъл след 73 минути игра.

Черно море нямаше късмет бързо да се върне в мача и Стергиакис изби в гредата.

Треньорът на Черно море Георги Иванов беше изгонен в трибуните, както и треньорът на вратарите в Славия Радостин Станев.

Резервата на Славия Китан Василев се контузи и домакините довършиха мача с 10 души.

Едва в последните секунди на 3-минутното продължение след голямо меле и три поредни блокирани удара, Бакари успя да вкара в мрежата на домакините за 2:1, но за повече нямаше време.

СЛАВИЯ - ЧЕРНО МОРЕ 2:1

1:0 Сердер Сердеров (3)
2:0 Иван Минчев (73)
2:1 Бакар (90)

Стартови състави:

Славия (4-2-3-1): 32. Антониос Стергиакис, 11. Георги Пашов, 6. Александър Бранеков, 13. Стефан Велков, 66. Омар Абуд, 10. Янис Карабельов, 27. Емил Мартинов, 22. Владимир Семерджиев, 74. Иван Минчев, 9. Сердер Сердеров, 14. Ивайло Димитров

Черно море (4-2-3-1): 30. Войтех Щром, 73. Ондрей Сукуп, 5. Стефан Станчев, 84. Тодор Паланков, 17. Мартин Костадинов, 3. Даниел Георгиев, 6. Александър Цветков, 77. Хосе Лопес, 70. Борислав Балджийски, 13. Иван Коконов, 9. Бакари

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=d4098f1605" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>