Черно море тресна с 3:1 Нефтохимик в Бургас и взе морското дерби. Два гола за гостите от Варна мушна Марек Кузма (69 и 72 мин.), един добави Хосе Лопес (90), почетното попадение за домакините вкара Георги Вълчев (75).

Срещата на стадион "Лазур" бе истинско футболно шоу с три гола, две греди, пропусната дузпа и съдииски претенции. Феновете по трибуните пък потрошиха сериозен брой седалки.

С тази победа Черно море се изкачи до четвъртото място в класирането с 40 точки, докато Нафтата остава на 12 позиция с едва 26 пункта.

Срещата започна отлично за домакините, които още в 11-ата минута можеха да вкарат, след като си изработиха дузпа.

Тогава Георги Илиев върна топката към младия вратар на гостите Иван Дюлгеров, който направи уникална грешка, след което повали в пеналта Иван Вълчанов - дузпа за Нефтохимик.

Зад топката застана Галин Иванов, но Дюлгеров изкупи вината си и спаси. Отговорът на Черно море бе удар на Мишо Венков отблизо, но топката срещна гредата.

След половин час игра с пропуск за домакините се отчете Николай Дюлгеров. Две минути по-късно дойде и най-спорното положение в мача.

Тогава вратарят на Черно море Иван Дюлгеров се подхлъзна и позволи на Яни Пехливанов с глава да стреля, при което топката срещна напречната греда и тупна около голлинията, но реферите дадоха знак, че няма гол.

Играчите на Нафтата протестираха, но напразно. Малко преди почивката попадение на бургазлии бе отменено заради засада.

Второто полувреме започна с нови атаки и към двете врати, като на терена се водеше люта битка. Треньорът на Черно море Георги Иванов-Гонзо направи ключова смяна в 66-ата минута, когато в игра се появи Марек Кузма, който се превърна в герой за отбора си.

Малко по-късно варненци вкараха, като попадението бе дело именно на Кузма - 0:1. Това обаче не бе всичко и след само още три минути отново Кузма опъна мрежата на домакините за 0:2.

Това обаче не стресна Нафтата и бургазлии се хвърлиха в атака. Домакините бързо успяха да върнат едно попадение дело на Георги Вълчев.

До края играта се изнерви много. Нефтохимик хвърли всичко напред и се опита да изравни, но в добавеното време Хосе Лопес Пируло вкара за Черно море и така варненци си взеха победата.

НЕФТОХИМИК – ЧЕРНО МОРЕ 1:3

0:1 Марек Кузма 69'
0:2 Марек Кузма 72'
1:2 Георги Вълчев 75'
1:3 Хосе Лопес Пируло 90+2'

Нефтохимик: Янко Георгиев /к/ – Виктор Хомей, Яни Пехливанов, Георги Хашев, Ранди Онуоха – Николай Дюлгеров (63' - Живко Петков), Георги Вълчев, Йордан Йорданов (25' - Илия Миланов) – Иван Вълчанов, Галин Иванов (76' - Емануил Манев), Владислав Романов

Черно море: Иван Дюлгеров – Ондрей Сукуп, Пламен Николов, Траян Траянов (30' - Стефан Станчев), Михаил Венков – Тодор Паланков, Александър Цветков, Даниел Георгиев (46' - Хосе Лопес Пируло)– Иван Коконов, Борислав Балджийски (66' - Марек Кузма), Георги Илиев /к/