Черно море победи с 3:2 Локомотив Пловдив в Каварна в мач от 3-ия кръг на плейофите на Първа лига. Варненци стигнаха до важния успех с гол на Кузман в 89-ата минута и по този начин вгорчиха дебюта на Войн Войнов начело на "черно-белите".

С успеха си варненският тим има 46 точки в актива си и успя да изпревари Дунав и отново е на четвърта позиция с точка преднина пред русенския тим. Локомотив пък е шести с 39 точки.

Първата сериозна възможност в мача бе за домакините. В 4-та минута след центриране отляво топката попадна у Иван Коконов, който стреля от 12-тина метра, но след рикошет топката мина встрани от вратата. В 26-та минута Пируло стреля от повече от 20 метра по земя, но вратарят на Локомотив Илко Пиргов улови топката. Черно море откри резултата в 32-та минута. Георги Илиев центрира от корнер отляво по атаката на домакините, а връхлитащият Стефан Станчев с глава засече топката за 1:0.

В 42-та минута Марек Кузма премина между няколко играчи на гостите, влезе в наказателното поле, но стреля слабо и вратарят Илко Пиргов без проблеми улови топката. Гостите успяха да изравнят резултата при единствената си по-сериозна атака през първата част. В 45-та минута Пламен Крумов центрира отдясно, а капитанът на Локомотив Мартин Камбуров с прецизен удар с глава изравни резултата.

Гостите можеха да направят пълен обрат в 47-та минута. След лошо изчистване на топката от Марек Кузма в наказателното поле на Черно море, тя достигна до Мартин Камбуров, който стреля без подготовка от около десетина метра, но вратарят Емил Михайлов успя да спаси. В 58-та минута Черно море можеше отново да поведе резултата. Борислав Балджийски стреля много опасно от около 25 метра, но вратарят Илко Пиргов успя да улови топката. Домакините поведоха с 2:1 в 66-та минута. След центриране отдясно на Ондрей Сукуп, Димитър Везалов не успя да се намеси по най-добрия начин и с гърди си отбеляза автогол. В 68-та минута пък Мартин Камбуров можеше отново да изравни резултата, но след удара му с глава топката мина над вратата.

В 86-та минута гостите изравниха резултата. След изчистване на топката, тя попадна у Димо Бакалов, който стреля по земя, вратарят Емил Михайлов изпусна топката и тя влезе във врата на Черно море. В 89-та минута Черно море отбеляза трети гол. Николай Минков бе изведен в добра позиция отдясно по атаката на домакините и центрира, а Марек Кузма с глава оформи крайното 3:2.

Черно море - Локомотив Пловдив 3:2

Голмайстори: 1:0 Стефан Станчев /32-ра мин./, 1:1 Мартин Камбуров /45-та мин./, 2:1 Димитър Везалов автогол/66-та мин./, 2:2 Димо Бакалов /86-та мин./, 3:2 Марек Кузма /89-та минута/;

Черно море: Емил Михайлов, Михаил Венков, Стефан Станчев, Александър
Цветков, Иван Коконов /75-та мин. Мартин Минчев/, Георги Илиев, Пламен Николов, Марек Кузма, Ондрей Сукуп, Пируло /65-та мин. Николай Минков/, Тодор Паланков /55-та мин. Борислав Балджийски/;

Локомотив: Илко Пиргов, Пламен Крумов, Димитър Везалов, Павел Виданов, Кирил Котев, Иван Горанов, Ванчо Траянов, Димитър Велковски /71-ва мин. Пауло Серджо/, Мартин Камбуров, Димо Бакалов, Веселин Марчев /68-ма мин. Дино Мартинович/