Левски победи с 1:0 Черно море в Каварна и поне малко изми срама от позорната си загуба с 0:3 във "Вечното дерби" с ЦСКА преди седмица.

Единственото попадение в мача заби Амаду Сукуна (39). Това бе първо попадение за Сукуна със "синия" екип след преминаването му от Верея през зимата.

С тази победа Левски дръпна с три точки пред ЦСКА в битката за второто място, но армейците имат мач по-малко, по-късно червените посрещат Дунав.

Варненци пък са твърдо на четвърта позиция. Трябва да се отбележи, че Черно море игра в намален състав повече от 20 минути, след като от игра бе изгонен Сукуп.

Треньорът на символичните домакини Георги Иванов-Гонзо бе заложи на най-доброто, с което разполага, докато Николай Митов бе направил цели осем промени в състава си от срещата с ЦСКА.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x5lb758" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x5lb758_cherno-more-levski-0-1_fun" target="_blank">Cherno More - Levski 0:1</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/mohamed1021" target="_blank">mohamed1021</a></i>

Левски започна атакуващо мача и още в началото натисна сериозно моряците. В 4-ата минута Краев можеше да вкара, но стреля неточно.

Черно море обаче реагира веднага и стигна до чисто положение пропуснато от Балджийски, който на два пъти последователно не успя да преодолее Кръстев.

"Сините" отново взеха инициативата и стигнаха до гол, но попадението на Краев правилно бе отменено поради засада. Последваха няколко опасности на Бабатунде Адениджи, които пропусна, но в 39-ата минута Сукуна бе точен за 0:1 след страхотен пробив и пас на Нар.

Зимното попълнение на Левски вкара отблизо, като това бе първото му попадение за "сините" след преминаването му от Верея. До края на полувремето гостите стигнаха до нови положения, но Бабатунде Адениджи и Сукуна направиха фрапантни пропуски.

През второто полувреме Георги Иванов-Гонзо се опита с бързи смени да промени нещата, но това не стана. Левски продължи да доминира и да контролира играта.

"Сините" много правилно задържаха топката, разиграваха спокойно и не даваха почти никакви шансове на домакините, които в тази среща бяха леко смутени и припряви.

Така се стигна до 69-ата минута, когато Сукуп си изпроси втори жълт картон и остави Черно море в намален състав. Това още повече помогна на гостите, които изцяло владееха събитията на терена.

До края Левски можеше да вкара, но с пропуски отново се отличи Бабатунде Адениджи. Така Левски си взе победата и поне малко изми срама от падението с 0:3 от ЦСКА преди седмица.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛЕВСКИ 0:1

Голмайстор: Сукуна (39)

ЧЕРНО МОРЕ: Емил Михайлов, Онджей Сукуп, Стефан Станчев, Пламен Николов, Михаил Венков, Даниел Георгиев, Александър Цветков, Георги Илиев, Борислав Балджийски, Хосе Антонио Руис Лопес, Марек Сукуна

ЛЕВСКИ: Николай Кръстев, Сашо Александров, Александър Александров, Давид Яблонски, Антон Огнянов, Ивайло Найденов, Мехди Бурабия, Франсис Нар, Божидар Краев, Бабатунде Адениджи, Амаду Сукуна