Втора победа във втория си мач постигна Черно море (Варна), като този път се справи с Верея с 4:0 като гост. Мариян Огнянов вкара два гола, подаде за още един срещу странния състав на домакините.

Гостите от Варна бяха почти идеално ефективни и в двете си прилични атаки преди почивката вкараха два гола. Още в 4-ата минута крайният защитник Сукуп се разписа, след като беше изведен по прекрасен начин от Мариян Огнянов сам срещу вратаря. В ответната атака Георги Андонов можеше да изравни, но от 4 метра не успя да засече както трябва чудесното центриране на Здравко Илиев.

В 13-ата минута Божилов можеше да вкара втори гол за гостите, но това стана 15 минути по-късно, когато Огнянов се разписа след центриране на Сукуп, а защитата на Верея просто остана пасивна.

С началото на второто полувреме старозагорци опитаха да упражнят натиск и първата им възможност беше пропусната от Георги Андонов, който обаче после се контузи и напусна.

Но след като укротиха стихийния натиск, моряците стигнаха до трети гол в 77-ата минута, чийто автор стана отново Огнянов. Цветелин Чунчуков свърши основната работа, след като се пребори в наказателното поле с Елиаш да Силва, после в бъркотията топката мина към Зехиров, чийто удар обаче беше блокиран. След това топката попадна у Огнянов, който от близо нямаше проблеми.

В 82-ата минута дълъг пас на Александър Цветков намери Чунчуков, който мина като на парад край тромавия Иво Иванов и излезе сам срещу вратаря Аргилашки, като това не му представляваше проблем да вкара. В края на мача домакините се активизираха и опитаха два далечни изстрела чрез Янислав Иванов и Бенгюзов, но топката мина в страни.

В последната секунда на мача резервата Марек Кузма можеше да вкара и пети гол, след като излезе сам срещу Иво Иванов, който необяснимо отстъпваше, а ударът му след финт се отби в страничната греда.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=944b23364b" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Верея (Стара Загора)- Черно море (Варна) 0:4

0:1 Ондрей Сукуп 4
0:2 Мариян Огнянов 28
0:3 Мариян Огнянов 77
0:4 Цветелин Чунчуков 82

Верея: Георги Аргилашки, Здравко Илиев, Селим Бен Джемия, Иво Иванов, Костадин Слаев, Венцислав Бенгюзов, Осман Балде (58- Елиаш да Силва), Илиян Йорданов, Георги Андонов (62- Мехди Фенуш), Еркебулан Нургалиев (73- Янислав Иванов), Валери Домовчийски

Черно море: Емил Михайлов, Ондрей Сукуп, Илиас Хасани, Орлин Старокин, Мартин Костадинов, Александър Цветков, Георги Илиев, Атанас Зехиров (78- Иван Коконов), Мариян Огнянов, Георги Божилов (69- Стефан Станчев), Цветелин Чунчуков (84- Марек Кузма)