Пред погледа на спортния министър Красен Кралев тимът на Черно море записа минимална победа с 1:0 над Дунав и остава начело в класирането на Първа професионална лига с три успеха от три мача и 9 точки в актива си.

Домакините започнаха по-добре срещата и още в началото успяха да създадат две голови положения. Още във втората минута Мартин Костадинов успя да се пребори отляво по атаката на Черно море и да центрира, но Мариян Огнянов от удобна позиция стреля неточно.

В 7-та минута пък Орлин Старокин застраши вратата на Дунав след удар с красива задна ножица, но топката попадна в ръцете на вратаря Станислав Антонов. В 25-та минута гостите можеше да открият резултата.

След грешка на вратаря на домакините Емил Михайлов, който се размина с топката в наказателното поле, Бранимир Костадин успя да я догони и стреля от малък ъгъл, но притичалият Мартин Костадинов успя да изчисти пред голлинията.

През втората част отново домакините бяха по-активни, но трудно успяваха да създадат чисти голови ситуации. В 60-та минута Атанас Зехиров стреля много опасно по диагонал отдясно, но топката премина над вратата на Дунав.

Домакините отриха резултата в 65-та минута. Илиас Хасани открадна топката в центъра на терена напредна отляво и със силен шут от около десетина метра вкара за 1:0. В 68-та минута Самир Аясс можеше да изравни резултата с красиво изпълнение, но топката мина встрани от вратата на Черно море.

В 75-та минута след разбъркване в наказателното поле на домакините Дунав можеше да изравни, но Юлиян Ненов вместо да вкара в празната врата нацели гредата. До края на срещата Цветелин Чунчуков на два пъти и Марек Кузма пропуснаха да реализират нов гол за домакините.

Черно море - Дунав 1:0

Голмайстори: 1:0 Илиас Хасани /65-та мин./

Черно море - Емил Михайлов, Александър Цветков, Цветелин Чунчуков /86-ма мин. Марек Кузма/, Георги Божилов, Мaртин Костадинов, Атанас Зехиров, Георги Илиев /90+1 мин. Стефан Станчев/, Мариян Огнянов /78-ма мин. Александър Александров/, Илиас Хасани, Орлин Старокин, Ондрей Сукуп;

Дунав - Станислав Антонов, Михаил Милчев, Петър Патев, Тейнур Марем, Христофор Хубчев, Диян Димов, Самир Аясс /74-та мин. Димитър Георгиев/, Бранимир Костадинов, Бирсент Карагарен /61-ва мин. Юлиян Ненов/, Васил Шопов /53-та мин. Красимир Станоев/, Мирослав Будинов;