Берое победи Черно море с 2:0 в първи мач от 8-ия кръг на Първа лига. Успехът е трети за старозагорци през сезона и с него се изравниха с Верея на петото място в таблицата. Двата отбора имат по 13 точки. Черно море регистрира втора загуба през тази кампания и тимът остава с 14 точки на 4-о място преди останалите мачове от кръга.

Берое нанесе своя удар до почивката, когато паднаха и двата гола.  Още в 3-а минута Педро Еуженио откри резултата след асистенция на ганаеца Карлос Охене. Грешка при гола допусна националът Орлин Старокин, който на почивката бе заменен от Александър Александров.

Берое продължи да доминира и заслужено отбеляза втори гол в самия край на първата част. Точен бе ветеранът Мартин Камбуров, за когото това е първо попадение с фланелката на Берое. Таранът получи топката на празна врата от Мартин Райнов и отбеляза своя гол номер 190 в елита.

След подновяването на играта Драгош Фирцулеску бе близо до трети гол за Берое, но вратарят на Черно море Евгени Боровик спаси удара на румънеца.

Мартин Камбуров бе на върха на атаката на старозагорци в 57-а минута, когато засече топката с глава след центриране на Фирцулеску, но кълбото премина на сантиметри над напречната греда.

Две минути по-късно Педро Еуженио стреля от границата на наказателното поле, но стражът на варненци спаси.

В 85-а минута Черно море създаде най-добрата възможност за гол, но най-напред удар на Георги Илиев бе избит от голлинията, а при добавката Марек Кузма се засуети и не успя да нанесе завършващ удар.

Веднага след това Берое отговори с две опасни атаки, но най-напред удар на резервата Антон Карачанаков срещна гредата, а след това друга резерва - Серджиу Негруц, стреля в аут от удобна позиция.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=06e724c9e1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Берое - Черно море 2:0

1:0 Педро Еуженио 3
2:0 Мартин Камбуров 45

Берое: Душан Перниш, Милен Желев, Кохей Като, Павел Виданов, Мартин Райнов, Карлос Охене (63-Борислав Цонев), Мартин Камбуров (73-Серджиу Негруц), Драгош Фирцулеску (85-Антон Карачанаков), Георги Динков, Матеус Леони, Педро Еуженио

Черно море: Евгени Боровик, Александър Цветков, Емил Янчев, Георги Божилов (66-Цветелин Чунчуков), Мaртин Костадинов, Атанас Зехиров, Георги Русев, Марек Кузма, Орлин Старокин (46-Александър Александров), Ондрей Сукуп, Николай Минков (46-Мариан Огнянов)