ЦСКА стигна до драматична победа с 1:0 над Черно море на стадион "Тича" във Варна. Единственото попадение в мача заби звездата на червените Каранга в дълбоко добавеното време - 96 минута на срещата.

Така червените записаха осма поредна победа в първенството и отново дръпнаха на Лудогорец с цели четири точки, а на Левски с пет. Разградчани обаче имат мач по-малко и могат да съкратят изоставането си в битката за шампионската титла. Черно море е на шесто място с 14 точки.

Срещата ще се запомни със здрава битка, множество положения и красиви отигравания, скандални реферски отсъждания, един незаслужено отменен гол на ЦСКА, един червен картон за играч на домакините и в крайна сметка драматична победа на гостите.

Двубоят пък имаше почти 10 минути продължение, тъй като в началото на втората час играта бе временно спряна, заради димна завеса предизвикана от феновете на ЦСКА. Именно в това добавено време падна и победното попадение на Каранга.

Двата отбора изиграха интересна първа част, но не успяха да си отбележа гол. първата сериозна възможност бе в 8-та минута за гостите, когато след центиране отдясно топката стигна до Фернандо Каранга, който стреля с глава, но неточно.

Минута по-късно Тиаго Родригес стреля по земя от границата на наказателното поле, но вратарят на домакините Евгени Боровик улови топката.

В 13-та минута бе най-чистото положение за домакините през първата част, когато Александър Цветков стреля от около 20-тина метра, но над вратата. В 29-та минута Фернандо Каранга центрира отдясно, топката стигна до Станислав Манолев, но той стреля неточно.

В началото на втората част в 46-та минута Атанас Зехиров стреля по земя от границата на наказателното поле, но ударът бе слаб и вратарят улови.

В 58-та минута попадение на Фернандо Каранга не бе зачетено заради засада. В 72-та минута новото попълнение на Черно море Амаду Сукуна центрира остро от корнер, топката достигна до Орлин Старокин, който стреля с глава, но много неточно.

В 84-та минута Черно море остана с 10 души на терена, след като в рамките на 2 минути Цветелин Чунчуков получи два жълти и съответно червен картон.

В 87-та минута вратарят на домакините Евгени Боровик спаси много опасен удар на Николай Будуров. В 6-та минута на даденото от съдия 9-минутно продължение Фернандо Каранга се възползва от разбъркване в наказателното поле на домакините и донесе трите точки за ЦСКА.

Черно море - ЦСКА 0:1

0:1 Фернандо Каранга /90+6 мни./;