Славия победи с 2:0 у дома състава на Черно море в първия двубой от 18-ия кръг в Първа лига. Головете реализираха Иван Минчев и Галин Иванов за радост на президента на столичани Венцеслав Стефанов, който празнува своя рожден ден.

На тежкия терен на Националния стадион "Васил Левски" двата отбора изчакваха търпеливо своя момент за гол. В 20-ата минута Калоян Кръстев не успя да засече от няколко метра топката във вратата на варненци. Само три минути след това далечен шут на Галин Иванов не намери целта.

В 33-ата минута Атанас Зехиров центрира от фаул, но удар на Илия Миланов мина встрани от вратата, пазена от Антонис Стериакис. "Белите" взеха аванс в последните секунди от първата част, когато Иван Минчев вкара красив гол с шут от границата на наказателното поле, а топката влезе в горния ъгъл на вратата, пазена от Емил Михайлов.

В 54-ата минута Атанас Зехиров стреля много опасно от дистанция, но младият Стериакис с последни сили изби топката в ъглов удар. Четвърт час преди края Калоян Кръстев беше изведен на голова позиция в наказателното поле, но не успя да отправи удар и Илия Миланов изби топката в корнер.

В 78-ата минута домакините имаха нова възможност за гол, но вратарят Михайлов спаси шут на капитана Емил Мартинов. Само минута след това Галин Иванов подаде към Славчо Шоколаров в наказателното поле, но резервата на "белите" не успя да отправи голов удар.

Седем минути преди края на редовното време Галин Иванов се възползва от грешка в отбраната на гостите и направи резултата 2:0. След този успех Славия има актив от 23 точки на осмо място, докато Черно море е с точка повече на седма позиция в Първа лига. Двата отбора продължават борбата за класиране в първата шестица.

Славия - Черно море 2:0

голмайстори: 1:0 Иван Минчев 45, 2:0 Галин Иванов 83

Славия: Антонис Стергиакис, Димитър Буров, Андреа Христов, Стефан Велков, Стефан Велев, Абуд Омар, Емил Мартинов (87-Владислав Узунов), Иван Минчев (73-Славчо Шоколаров), Галин Иванов, Ивайло Димитров (58-Чигози Мба), Калоян Кръстев

Черно море: Емил Михайлов, Антон Огнянов (61-Николай Минков), Стефан Станчев, Илия Миланов, Илиас Хасани, Ондрей Сукуп, Александър Цветков, Атанас Зехиров, Георги Русев, Мариян Огнянов (80-Марек Кузма), Амаду Сукуна (60-Мартин Минчев)