В здрав мач Черно море и Ботев не успяха да си отбележат гол и завършиха 0:0. В двубоя бяха показана общо 10 жълти картона.

Двата отбора изиграха много добра първа част, но интересните моменти дойдоха в края на полувремето. В 37-та минута Тодор Неделев стреля от далечна дистанция от пряк свободен удар, но вратарят Емил Михайлов улови топката. Минута по-късно Фелипе Бризола стреля опасно от границата на наказателното поле, но вратарят на домакините отново улови.

В 41-та минута Александър Цветков можеше да открие резултата, но вратарят на гостите Иван Чворович успя да улови топката след удара на играча на Черно море по диагонал. В 44-та минута домакините бяха близо до отбелязването на гол, но след удара на Георги Илиев с глава топката се отби в гредата. В 45-та минута пък стражът на домакините Емил Михайлов спаси удар с глава от непосредствена близост на Густаво Афонсо.

В 57-та минута на мача гостите можеха да открият резултата. Дуде Ндонгала проби отляво и центрира, а Фернандо Виана стреля от няколко метра, но вратарят Емил Михайлов спаси. В 66-та минута вратарят на домакините Емил Михайлов успя да предотврати сигурен гол, след като парира опасен удар на Дуде Ндонгала.

В 72-та минута Антон Огнянов пропусна от чиста позиция да отбележи гол за Черно море. Минута по-късно домакините имаха претенции за дузпа срещу Илияс Хасани, но според рефера нарушение нямаше.

Черно море - Ботев Пловдив 0:0

- Черно море - Емил Михайлов, Стефан Станчев /88-ма мин. Ертан томбак/, Александър Цветков, Александър Александров, Илия Миланов, Георги Илиев, Мариян Огнянов /90+3 мин. Емил Янчев/, Илиас Хасани, Марек Кузма, Ондрей Сукуп, Антон Огнянов /88-ма мин. Мартин Минчев/;

- Ботев - Иван Чворович, Цветомир Панов, Пламен Димов, Йордан Минев, Лазар Марин, Серкан Юсеин /80-та мин. Алваро Юлиано/, Лъчезар Балтанов, Фелипе Бризола /67-ма мин. Тони Тасев/, Тодор Неделев /39-та мин. Густаво Афонсо/, Фернандо Виана, Дуде Ндонгала;

Стадион: "Тича";
Съдия - Николай Йорданов;
Жълти картони: Илиас Хасани, Илия Миланов, Марек Кузма, Стефан Станчев /Черно море/; Дуде Ндонгала, Лъчезар Балтанов, Пламен Димов, Густаво Афонсо, Иван Чворович, Тони Тасев /Ботев/