ЦСКА удари с 2:1 Васлуй и записа престижна победа в турския курорт Анталия. Головете за армейците вкараха Грегъри Нелсън и Мишел Платини от дузпа.

Проверката ще се запомни и с 15 жълти и 3 червени, които бяха показани. В състава на румънците цял мач изиграха българските национали Живко Миланов и Станислав Генчев.

Армейците започнаха здраво мача и натикаха румънците в собствената им половина. Футболистите на Милен Радуканов тотално доминираха в началото, но пропуснаха да вкарат, след като Маркиньос и Платини стреляха в аут.

През първото полувреме на терена в Анталия имаше само един отбор - този на ЦСКА, но до гол така и не се стигна.

Второто полувреме започна с втори жълт картон за Борис Галчев, но по договорка на негово място в игра се появи Коста Янев. В 61-ата минута се оказа най-съобразителен и вкара за 1:0. Десет минути по-късно двата отбора се хванаха за гушите.

Тогава бе отсъдена дузпа за ЦСКА. Зад топката застана Маркиньос, чийто удар бе уловен от вратаря Кучиак. Живко Миланов обаче бе влязъл в наказателното поле, заради което съдията отсъди дузпата да бъде пребита.

След решението, румънците поискаха сметка от рефера Сергей Сергеев, заради което пък втори жълт картон получи Йеро Бело.

Вторият удар на Маркиньос отново бе уловен от вратаря на Васлуй, но съдията пак отсъди дузпата да бъде пребита, което съвсем вбеси румънския лагер.

Футболистите на Васлуй започнаха да мятат бутилки по щаба на ЦСКА, а съществуваше и опасност мачът да бъде прекратен. Вратарят Кучиак също бе изгонен от белоруския рефер, а на негово място се появи резервният страж Гернаускас.

В крайна сметка двубоят продължи, но зад топката при третото изпълнение на дузпата застана Мишел Платини, въпреки че по правилник отново Маркиньос трябваше да изпълни 11-метровия удар. Платини бе точен и удвои преднината на ЦСКА.

В последната минута Васлуй стигна до почетен гол. Тенйанера стреля от фаул, а резервният вратар Макенджиев не се намеси добре и топката се оплете в мрежата за 2:1. Така ЦСКА записа нова прстижна победа в зимните контроли преди вечното дерби срещу Левски.

ЦСКА - ВАСЛУЙ 2:1