ЦСКА удари с 4:1 Монтана и продължи с отличното си представяне през пролетта. "Армейците" записаха лека победа, с която се бетонираха на третото място във временното класиране.

Головете за "червените" забиха Грегъри Нелсън, Джузепе Акуаро, Мишел Платини и Александър Тонев. Почетното попадение за Монтана бе дело на Венци Христов в края на мача.

ЦСКА тотално доминираше в срещата, забавляваше се на стадион "Огоста", не даде никакви шансове на домакините и заслужено взе победата. Монтана пък регистрира поредната си загуба, която ги доближи до отборите борещи се за оцеляването си.

Срещата започна скучновато, като двата отбора едва не приспаха около 5000 зрители на стадион "Огоста".

Първото чисто голово положение дойде в 15-ата минута, когато Румен Трифонов проби по лявото крило, последва центриране в наказателното поле на Монтана, където от малкия пеналт Мишел Платини се извиси и стреля с глава, но Левашки показа класа и отрази.

Това положение даде порив в играта на "армейците" и до края на полувремето те разпиляха домакините. Малко по-късно Александър Тонев стреля силно от ъгъла на наказателното поле, но топката мина над вратата на Монтана.

В 25-ата минута Емил Гъргоров изведе Тонев отляво, но крилото не успя да центрира точно към Платини, който беше сам в наказателното поле на домакините. Три минути по-късно Платини направи уникален пропуск, като не успя да вкара от три метра.

Логичното се случи в 32-ата минута и ЦСКА вкара. Мишел Платини навърза през центъра двама футболисти на Монтана, последва пас към Гъргоров, който с пета продължи към Нелсън и той с отсечен удар от границата на наказателното поле заби красив гол за 0:1.

"Армейците" продължиха да натискат и в края на полувремето вкараха отново и то страхотен гол. Тонев разнебити отбраната на Монтана отдясно, пусна към Гъргоров, който чукна топката на Акуаро и защитникът със фалцов удар от дъгата на наказателното поле вкара страхотно попадение - 0:2.

Второто полувреме започна с пропуски за ЦСКА, като Мишел Платини и Борис Галчев не успяха да вкарат. В 55-ата минута защитата на "армейците" направи две последователни груби грешки, но от тях не се възползва Атанас Чипилов.

Това накара Милен Радуканов да се скара на играчите си, те веднага вдигнаха темпото и вкараха трети гол.

Бандаловски отне топката от Едуардо, пусна пас към Гъргоров, той се озова сам срещу Левашки и стреля, топката обаче се отклони от защитник на Монтана и попадна в Мишел Платини, който технично направи 0:3.

В 73-ата минута стана 0:4. Грегъри Нелсън проби по лявото крило, навлезе в наказателното поле и пусна успореден пас към Тонев, който на празна врата опъна мрежата.

Домакините стигнаха до почетно попадение в 81-ата минута, когато Венци Христов се възползва от грешка на Коста Янев, мина покрай Акуаро и Попов и с отсечен удар вкара за 1:4. Така ЦСКА взе заслужена победа, а Монтана продължи с неубедителното си представяне през пролетта.

МОНТАНА - ЦСКА 1:4

0:1 Грегъри Нелсън (32)
0:2 Джузепе Акуаро (44)
0:3 Мишел Платини (62)
0:4 Александър Тонев (73)
1:4 Венцислав Христов (81)

МОНТАНА: 23. Юлиан Левашки, 2. Георги Мечечиев, 17. Николай Николов, 14. Антон Личков, 6. Тихомир Трифонов, 21. Даниел Гаджев, 8. Димитър Илиев (46-Светлан Кондев), 16. Владимир Мичев, 9. Луис Едуардо (65-Атанас Фиданин), 20. Андерсон (51-Венцислав Христов), 11. Атанас Чепилов

ЦСКА: 12. Иван Караджов, 19. Апостол Попов, 6. Джузепе Акуаро, 8. Румен Трифонов, 11. Иван Бандаловски, 5. Тодор Янчев (70-Коста Янев), 18. Борис Галчев, 23. Емил Гъргоров (63-Маркиньос), 24. Александър Тонев (75-Станко Йовчев), 29. Грегъри Нелсън, 9. Мишел Платини