Едно докосване до топката в контролата на ЦСКА с ПАОК (3:2) се оказа достатъчна за румънските медии да наредят Янис Зику до легендата Георге Хаджи.

Седмици наред те го определяха като дебел и арогантен, но дойде момент, в който бяха принудени да му свалят шапка. "Само Хаджи ги умееше тези", възкликва вестник "ProSport".

"Супер изпълнение от страна на Зику. Бившият голмайстор на румънското първенство изпрати топката в мрежата със сензационен лоб", не пести суперлативи и "Gazeta Sporturilor".

Както е известно, за престижния успех на "червените" по едно попадение добавиха Румен Трифонов и Спас Делев. Треньорът Милен Радуканов заложи на състава от миналия сезон, като след почивката направи едва три смени.

ЦСКА най-накрая успя да разкара Фабрицио Грило. Новината беше официално оповестена в официалния сайт на клуба.

Италианецът, който често пропускаше важни мачове на тима заради съмнителни контузии, разтрогна по взаимно съгласие. "Червените" искаха да го освободят още след края на сезона, но футболистът поиска 150 000 евро, за да си тръгне.


Според запознати в крайна сметка Грило е склонил на 65 000 евро, които ще получи на два транша. Отделно от това той има да получава заплата за месец юни в размер на 12 000 евро.