Крилото на ЦСКА Антон Карачанаков може да пропусне гостуването на "армейците" на Славия на стадиона в кв. "Овча купел".

Новата звезда на "армейците" е болен от грип и не се знае дали ще успее да се възстанови до срещата, която е този четвъртък.

За сметка на това бразилецът Жуниор Мораеш ще бъде готов за дербито. "Аз се чувствам щастлив в ЦСКА и може да съм готов за мача със Славия", заяви Мораеш, който лекува контузия.

"Обичам феновете, отбора. Този клуб направи много за мен, знаете в каква ситуация бях преди да дойда тук. Затова най-голямото ми желание е да стана шампион и да участвам в Шампионската лига с червената фланелка".

"Не забравяйте, че аз имам морален ангажимент към собствениците на ЦСКА, защото благодарение на тяхната настоятелност се върнах на терена и административните ми проблеми бяха разрешени".

"Чакат ни наистина тежки мачове, но аз вярвам, че можем да триумфираме накрая. Моето мнение е, че сега напрежението е върху съперниците ни, а не върху нас. Ако покажем играта, на която сме способни, не мисля, че можем да сбъркаме до края".

"И Лудогорец и Левски, и Литекс, и Черноморец са много добри отбори, които също ще се борят за титлата, но ние не трябва да се отпускаме в нито един момент, тъй като битката ще е жестока до самия край", добави бразилецът.