Литекс удари ЦСКА с 2:0 на стадион "Българска армия" и започна победно пролетния дял на първенството. Двата гола за ловчанлии заби Армандо Ваюши.

Тази победа обаче определено е за Христо Стоичков, който надигра тотално тактически колегата си Миодраг Йешич и вгорчи настроението на около 10 000 фенове на стадиона, които не спряха да скандират името на Камата.

Срещата няма да се запомни с особени футболни достойнства, но Литекс показа по-правилна постройка, вкара положенията си и не даде почти никакви шансове на домакините.

ЦСКА пък бе на познатото си трагично ниво от есента. Играчите на армейците бяха твърде плахи, разпиляни и не дадоха никаква индикация, че могат да стигнат поне до точката. След тази победа Литекс е еднолично трети, а ЦСКА вече падна до пето място.

Срещата започна много здраво с атаки и към двете врати. В 3-ата минута Мартин Камбуров излъга отбраната на Литекс и се освободи на дъгата на наказателното поле, но там се подхлъзна и изпусна да нанесе удар.

Отговорът на гостите бе ударен само три минути по-късно. Тогава Литекс сътвори страхотна контра, последва центриране към Армандо Ваюши в наказателното поле на ЦСКА, който надскочи Иван Бандаловски и с глава заби топката в мрежата на домакините за 0:1.

Това попадение смути сериозно домакините, които в следващите минути правеха безумни и детински грешки, но гостите не се възползва от тях за втори гол.

В 12-ата минута новото попълнение на ЦСКА Игнасио Варела направи страхотен пробив отдясно и центрира остро в наказателното поле на гостите, но там Мартин Камбуров изпусна да вкара с глава.

Три минути по-късно Литекс сътвори поредната си опасна контра, при която се получи разбъркване пред вратата на ЦСКА, топката попадна в Цветков, който обаче стреля до дясната греда. Последва невероятен пропуск на армейците.

Игнасио Варела направи страхотно центриране в наказателното поле на Литекс, където Мишел Платини бе оставен непокрит и стреля с глава, но прати топката до дясната греда на ловчанлии.

Постепенно темпото на игра леко падна, а футболистите на двата отбора се "захапаха" сериозно в средата на терена, което намали головите опасности. Към края на полувремето армейците вдигнаха темпото и притиснаха сериозно гостите в собствената им половина.

В 33-ата минута Иван Бандаловски проби по дясното крило, последва центриране в наказателното поле на Литекс, където Мишел Платини стреля от воле, но до лявата греда.

Пет минути по-късно Мартин Камбуров изпълни перфектно пряк свободен удар от дъгата на наказателното поле, но топката срещна лявата греда на ловчанлии. До края на полувремето ЦСКА натисна сериозно, но така и не стигна до чисто голово положение.

Второто полувреме започна със страхотен шанс за Литекс. Симеон Славчев получи топката на точката на дузпата и отправи силен шут, който обаче бе спасен Черни.

В 54-ата минута Игнасио Варела направи отличен пробив отляво и поднесе топката на резервата Нджонго Присо, който стрела от около десетина метра по тревата, но Пиргов отрази. Три минута по-късно Литекс направи втори удар.

Защитата и вратарят на ЦСКА сгрешиха фатално при едно центриране в наказателното си поле и позволиха на Армандо Ваюши с глава да отбележи за 0:2.

Това разяри феновете на армейците, които започнаха да скандират "Вън боклуците от ЦСКА", визирайки собствениците от фирма "Титан".

Второто попадение на Литекс тотално накъса играта, която сериозно загрубя, което наложи съдията Станислав Тодоров да извади няколко жълти картони. В 66-ата минута ЦСКА бе близо до намаляване на резултата, но стреля до лявата греда на Литекс.

Миодраг Йешич се опита да промени игровата ситуация с две бързи смени, но това въобще не се отрази върху действията на терена.

В 77-ата минута Нджонго Присо се освободи от защитата на гостите, но Илко Пиргов много правилно излезе и улови топката. До края на срещата ЦСКА натисна, но така и не стигна до чисто голово положение.

Така Литекс взе заслужена победа и е еднолично трети, а ЦСКА започна със загуба и падна до пето място в класирането.

ЦСКА - ЛИТЕКС 0:2

Голмайстор:
0:1 Армандо Ваюши (6)
0:2 Армандо Ваюши (57)

ЦСКА: 12. Черни, 11. Бандаловски (к), 19. Попов, 66. Крачунов, 4. Венков, 8. Саша, 17. Анисе, 70. Варела (68 - 21. Василев), 14. Нюаджи (46 - 99. Присо), 22. Камбуров, 23. Платини (68 - 55. Кириакидис)

ЛИТЕКС: 1. Пиргов, 3. Недялков (60 - 4. Божиков), 33. Бодуров, 18. Ил. Миланов, 16. Попов, 6. Славчев, 23. Йеленкович (к) (80 - 15. Костадинов), 21. Цветков, 14. Ваюши, 17. Г. Миланов, 9. Иса (56 - 10. Жуниор)