Силният човек в ЦСКА Александър Томов заяви, че "армейците" ще следват модела на управление на лондонския Арсенал. Както е известно, вчера 31-кратният шампион на България официално излезе на борсата.
"Наложи се да спасяваме ЦСКА от фалит. Единственото спасение бе да дадем акциите на феновете. Това, което правим в момента, доказва, че не Александър Томов, Александър Тодоров или Стойчо Младенов, а феновете са спасителите", заяви Томов пред БНТ.
"Привържениците спасяват своя клуб. Преди да получим разрешение да излезем на борсата, проверяваха всичко, каквото може да се сетите - собственост, средства. Дадоха ни разрешение. За първия ден продажбата на акции изглежда добре. Важна е бройката на инвеститорите."
"Следваме модела на Арсенал и не го крием. Трябва да създадем широка основа за управлението на клуба, а не да разчитаме на един мажоритарен собственик. В момента аз контролирам клуба, но не желая да съм собственик. Ще има и втора емисия с акции."
"Ще има и по-крупни инвеститори, но те ще бъдат под контрола на всички. Всички ще имат възможност да гледат прозрачно какво се случва в клуба. Клубът става 100% прозрачен не само за акционерите си, а за цялото българско общество."
"Доверието? Самият факт, че вчера 800 малки акционери са стартирали е достатъчен знак за доверие. Ако не бяхме ние, нямаше да има ЦСКА въобще. Наследихме 35 милиона дълг. В момента дългът е 12 милиона. Максимално свихме разходите през есента, преструктурирахме дълга. Беше много тежък период."
"Сега клубът излиза на положителна финансова перспектива. Нямаме нови дългове и се гордеем с това. Всичко дотук са стари дългове. Ако изпълним тази емисия успешно, клубът си поставя директно шампионски цели - ще имаме достатъчно средства."
"Стадионът? Той никога не е бил на концесия при "Титан". Бил е отдаден под наем, но вместо да се плаща наем са се договорили да правят някакви ремонтни дейности по него. Имаме инвеститор за цялостна реконструкция на нашия стадион, но чакаме решение."
"Единствено при ЦСКА не е решен проблемът със стадиона, както е направено при Левски, Славия, пловдивските отбори. Очакваме и по-големи инвеститори да се присъединят. От името на Бербатов бе заявено от неговия агент Емил Данчев. По-големите инвеститори директно ще бъдат част от външното управление на клуба."
"ЦСКА върви нагоре. В челото сме. Нека приключим тази емисия и не слагаме каруцата пред коня. Смятам, че ще се справим с лиценза. Парите на хората няма да бъдат използвани за лиценза", добави Томов.








Бактериално откритие проправя път към по-ефективни лекарства срещу рак
3 заболявания, които изчезват през лятото
Късна емисия
Русия е шпионирала ядрени съоръжения на НАТО с дронове
Брад Пит не желае да се ожени за Инес де Рамон
Линдзи Лоън стана на 40 г., даде съвет
Майли Сайръс сe сдоби със своя кукла Барби
Влогър изкупи 200 изоставени коли наведнъж
Tesla с 25% ръст на продажбите най-вече заради Европа
Деца превърнаха Ferrari за 530 000 долара в пързалка
10 много бързи SUV на цена до 15 000 евро
Терънс Крaуфорд: Флойд Мейуедър няма да фалира, но е урок за всички спортисти
България тръгва с 25 борци на Евро 2026 за юноши и девойки
SENSHI Grand Prix шампионът Жулиен Риков излиза срещу италианско острие на 11 юли
БФ Борба прие доклада от проверката на правоотношенията с Жанет Немет
Нискокалоричната диета може да помогне при заболявания на венците
Инфекциозни гастроентерити в детска възраст през лятото
Заболявания, които се подобряват от топлото време
Клинавче — народен лек за кръвно налягане и черен дроб
Коментари
Напиши коментар15:03 | 23 мар 2014 г.
16:48 | 22 мар 2014 г.
16:26 | 22 мар 2014 г.
13:54 | 22 мар 2014 г.
13:43 | 22 мар 2014 г.
13:03 | 22 мар 2014 г.
12:31 | 22 мар 2014 г.
11:32 | 22 мар 2014 г.
Напиши коментар