ЦСКА врътна реми 1:1 срещу белгийския Гент в контролна среща, която се игра в Холандия, където тимът кара лятната си подготовка.

Това е и втората проверка на "Червените", на "Ниската земя". Резултатът е престижен, тъй като белгийците са един от силните отбори в Юпилер лигата и завършиха през последния сезон на 7-ото място в класирането.

Още в 7-ата минута белгийците имаха прекрасен шанс да вкарат, но Стоян Колев се намеси перфектно след силен удар на противников футболист. Три минути след това обаче белгийците реализираха.

След центриране от корнер топката попадна в Гершон, който от дъгата на наказателното поле стреля силно с левия крак и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, на ЦСКА.

В 31-ата минута ЦСКА изравни чрез Тони Силва. След разбъркване пред белгийската врата Маркиньос чукна топката към младия си съотборник с глава, след което португалецът промуши топката между няколко противникови бранители и вкара.

Три минути след това белгийците имаха шанс да поведат отново в резултата, но Колев спаси отбора, след като отрази по прекрасен начин удар с глава на противников играч.

След почивката темпото бе добро и в 57-ата минута бе отменено попадение на Гент заради нарушение в атака. До края ЦСКА не направи кой знае какво, а Стоян Колев отново спаси отбора с прекрасна изява малко преди края.

В игра за отбора влезе новото попълнение Сендрино Мисиджан, както и новодошлият холандец Кристиан Супусела.

Ето и съставът на ЦСКА с който игра в мача: Стоян Колев, Апостол Попов (Сендрино Мисиджан 60'), Пламен Крачунов (Кристиан Супусепа 46'), Александър Тунчев, Венцислав Василев, Ивайло Чочев (Еденилсон Бергонси 54'), Стивън Сънди, Иван Стоянов (Неманя Милисавлевич 59'), Тони Силва, Антон Карачанаков (Борис Галчев 73'), Маркиньос (Иван Маркович 67').