ЦСКА отпадна рано-рано от евротурнирите, след като завърши само 0:0 при гостуването си на Зимбру в мач от втория предварителен кръг на Лига Европа, игран в Кишинев.

Първата среща на софийска земя завърши 1:1 и молдовците продължават напред, заради правилото за повече вкарани голове на чужд терен.

"Армейците" започнаха срещата по-добре и след близо половин час игра удар на Тони Силва беше спасен. Преди почивката пък Дивиш спаси ЦСКА от сигурно попадение, спасявайки удари на Гросу и Дедов.

ЦСКА беше по-добрият отбор през второто полувреме, но пропуски направиха Йоахим, Маркиньос и Иван Стоянов. За капак пет минути преди края Бергонси получи директен червен картон.

Българският отбор отправи първия удар в мача, дошъл след десетина минути игра, но силният шут на Тони Силва с левачката прелетя покрай целта. Молдовците също погледнаха в предни позиции. Климович пробва изстрел от воле по диагонала от двайсетина метра, но Дивиш не беше затруднен и улови.

Последва грешка при опит за изчистване на "армейския" вратар, създал добра възможност за противника. Дедов би, но право в тялото на бранител пред него.

Малко преди да измине половин час игра Тони Силва слаломира в предни позиции, финтира съперник и стреля добре с левия крак, но Русу спаси. Топката попадна на крака на Иван Стоянов, но неговият опит за добавка беше блокиран.

Постепенно най-успешният български клуб в евротурнирите успя да наложи волята си и беше доста по-деен и съзидателен от своя опонент. Гросу пробва остро центриране отдясно в наказателното поле, но защитата на родния тим се справи на висота.

Иван Стоянов застраши вратата на домакините с изсипана топка в пеналта, но бранителите изчистиха в корнер. След изпълнението му Мартин Камбуров нанесе удар с глава, но без успех.

Малко преди края на първото полувреме Тунчев изпусна Гросу, който нанесе слаб, но точен удар по диагонала, точно пред погледа на Дивиш, който спаси.  Секунди след това Дивиш извади свирепа тупалка на Дедов.

След подновяването на играта темпото бе сравнително лежерно. Треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов набързо извърши трите си смени, пускайки в предни позиции Орелен Йоахим.

Именно той получи чудесна възможност малко преди да измине четвърт част игра. Тони Силва проби мощно по дясното крило и върна назад към Йоахим, чийто удар от девет метра прелетя доста над напречната греда. После и самият Силва би неточно.

В средата на втората част Маркиньос застана зад топката при пряк свободен удар за "червените", но неговият силен изстрел беше лишен от необходимата точност. На отсрещната врата стражът на българския отбор отказа поредния опит на Дедов да го преодолее.

Последва много здрава битка за всяка педя терен, като в един момент и двата тима рязко вдигнаха оборотите. Публиката на домакините започна да ги подкрепя бурно, скандирайки името на клуба.

След това Иван Стоянов опита опасен удар, но топката мина покрай левия страничен стълб. Тони Силва залъга двама бранители, но в последния момент те успяха да се справят.

В 86-тата минута Еденилсон Бергонси удари Спатару без топка и получи директен червен картон от рефера и ЦСКА остана с човек по-малко.

В даденото от рефера 6-минутно продължение ЦСКА имаше претенции за дузпа, заради игра с ръка в наказателното поле, но арбитърът даде знак играта да продължи.

Зимбру - ЦСКА  0:0

Червен картон (директен): Бергонси (ЦСКА) - 86'

Зимбру:  Русу, Времеа, Ярдан, Ерхан, Бурджю, Павлючек, Дедов, Кептин (Спатару - 59'), Климович (Потирниче - 58'), Гросу, Амани (Алексеев - 46')

ЦСКА:  Дивиш, Василев (Супусепа - 42'), Крачунов, Тунчев, Попов, Галчев (Буш - 51'), Бергонси, Стоянов, Тони Силва, Маркиньос, Камбуров (Йоахим - 52')