Лудогорец победи ЦСКА с 2:0 в дербито на петия кръг на родната "А" група, състояло се на стадион "Лудогорец Арена". Така шампионите изместиха столичани от върха.

Домакините откриха резултата след половин час игра, когато Върджил Мисиджан изпревари Апостол Попов и засече центрирането на Шоко отдясно.

"Милионерите" удвоиха своя аванс в началото на второто полувреме. Този път голмайсторът Мисиджан записа асистенция, центрирайки към Хамза, който стреля точно с глава пред погледа на Валентин Илиев.

Двайсетина минути преди края на редовното време Александър Тунчев бе много близо до попадение, но гредата спаси Лудогорец.

Двата отбора имат по 10 точки в актива си, но Лудогорец е с по-добра голова разлика, окупирайки върха в класирането.

Гостите започнаха малко по-дейно от своя противник. Буш отправи плътен удар от движение малко преди да изминат десетина минути игра, но кълбото се отби в тялото на съперников футболист.

Малко след това Александър Тунчев нанесе хубав удар с глава след изпълнение на корнер, но вратарят на Лудогорец Чворович успя да избие.

В средата на първото полувреме се стигна до мълниеносна контраатака за Лудогорец, при която Вандерсон напредна в половината на домакините, но вместо да подаде към свой съотборник, той се забави и Стивън Сънди му отне.

Шампионите продължаваха взеха лек превес в средата на терена, но така и не успяваха да надиграят опонента си. Дани Абало нанесе ефектен ножичен удар от въздуха, но кълбото се отби в тялото на футболист с червена фланелка.

В 30-тата минута Лудогорец откри резултата. Шоко центрира отдясно в наказателното поле и там Върджил Мисиджан подложи крака си преди закъснелия със своята намеса Апостол Попов.

Постепенно темпото на срещата се засили и Борис Галчев нанесе плътен нисък удар. Топката летеше право към долния ляв ъгъл, но Чворович внимаваше и изби в корнер. На отсрещната врата Дивиш отрази бомбения изстрел на Абало от дистанция.

Малко преди края на първото полувреме Абел Анисе нанесе силен удар малко пред наказателното поле, но рикоширалата топка попадна в ръцете на Якуб Дивиш.

В 52-та минута Лудогорец удвои преднината си. Топката бе върната към Върджил Мисиджан, който центрира към границата на наказателното поле. Там Юнес Хамза надхитри Вальо Илиев и реализира безмилостно с глава.

Лудогорец продължи да доминира и секунди по-късно Дани Абало можеше да вкара трети гол за своя отбор, но в последния момент неговият удар бе блокиран от Илиев.

В средата на второто полувреме Тони Силва пусна страхотен пас към Буш, но той стреля право в тялото на излезлия напред Чворовович.

Двайсетина минути преди края на редовното време Александър Тунчев отправи удар от близко разстояние, но левият страничен стълб спаси домакините. След това Дивиш спаси плътен удар на Кишада.

В заключителната част на двубоя гостите се опитаха да потърсят почетното попадение, но защитата на Лудогорец се справяше при всяка атака на столичани.

Лудогорец - ЦСКА 2:0

1:0  Върджил Мисиджан - 30'

2:0  Юнес Хамза - 51'

Лудогорец: Чворович, Александров, Шоко, Минев, Терзиев (Барт - 66'), Ешпиньо, Абало, Анисе, Вандерсон, Хамза (Кишада - 55'), Мисиджан (Александров - 76')

ЦСКА: Дивиш, Тунчев, Илиев, Попов, Сънди (Йоаким - 72'), Галчев (Рибейро - 53'), Милисавлевич (Силва - 53'), Маркиньос, Кукоч, Буш, Суарес