Втородивизионният Монтана хвърли бомбата в турнира за купата на България, елиминирайки ЦСКА с 2:1 след продължения в 1/16-финална среща от надпреварата, която се игра на стадион "Огоста".

Двата тима изиграха силно първо полувреме, в което атаките се редуваха и пред двете врати. Монтана създаде по-опасните положения, като гол на Миро Антонов бе отменен заради засада, а малко преди това Сергей Георгиев нацели гредата.

Близо четвърт час преди края на редовното време активизиралите се след паузата "армейци" откриха резултата, когато Тони Силва засече с глава центриране на Милисавлевич, но седем минути след това Миро Антонов изравни.

Срещата влезе в продължения, а в самото начало на първото от тях гредата спаси домакините след удар на Милисавлевич. В 105-тата минута Монтана шокира далеч по-именития си съперник, вкарвайки втори гол. Негов автор бе Сергей Георгиев.

Така Монтана постигна напълно заслужена и сладка победа, класирайки се на осминафиналите за купата на България.

Антон Карачанаков отправи първия удар в двубой, но след силния му шут топката прелетя високо над напречната греда. Гостите продължиха да атакуват, но отбраната на най-добрия отбор в "Б" група бе добре организирана.

Домакините също погледнаха напред и бяха близо до откриване на резултата. Иван Минчев пусна хитър пас към Сергей Георгиев, който нахлу отдясно и стреля, но покрай дясната греда.

Пред вратата на домакините се създаде кратко разбъркване, при което Бергонси се опита да стовари цялата си мощ върху кълбото, но то срещна тялото на съперников футболист.

В средата на първото полувреме Серджиу Буш засече с глава центриране отляво, но не успя да намери очертанията на вратата.

Веднага след това Антон Карачанаков пропусна златна възможност след грешка на Пейчев. Халфът на столичани остана очи в очи срещу Василев, но шутира разочароващо покрай дясната греда.

ЦСКА бе на път да си плати скъпо за пропуска още при следващата атака на Монтана. Сергей Георгиев нанесе диагонален удар отдясно, но кълбото срещна гредата. Миро Антонов пробва добавка, но Причиненко подложи тялото си. Топката отново стигна до Антонов, който я вкара в мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада.

Десетина минути преди почивката Миро Антонов показа чудесен поглед, извеждайки Ерик Почански на добра позиция. Последният навлезе в наказателното поле и би с левия крак от движение, но Дивиш се намеси великолепно.

Последва шут по диагонала на включилия се в предни позиции Тончи Кукоч, но топката мина покрай дясната греда. След това Буш стреля след кратно разбъркване, но спечели само корнер, от който не последва нищо опасно.

В самия край на първата част Минчев изведе Антонов с прекрасен пас от дълбочина. Нападателят спринтира сам срещу вратаря, но бе настигнат от Кукоч в наказателното поле и загуби притежанието на топката.

След подновяването на играта влезлият със свежи сили Тони Силва залъга трима футболисти на съперника и отправи удар по земя с левия крак, но Ивайло Василев не бе затруднен.

Серджиу Буш стреля ефектно от въздуха, но право в ръцете на вратаря. Бе изминал един час игра, когато същото стори и Бергонси.

При една от редките бързи атаки на Монтана след почивката Иван Минчев заложи на бомбен удар с левия крак, но без успех.

В 73-тата минута ЦСКА откри резултата. Милисавлевич спринтира отляво и центрира в наказателното поле. На далечната греда Тони Силва се оказа най-съобразителен и реализира с глава.

Десетина минути преди края на редовното време Монтана изравни. Миро Антонов получи пас от дълбочина, успява да запази хладнокръвие и прехвърли излезлия напред Дивиш.

ЦСКА се опита да отговори мигновено. Василев отрази силен удар от близко разстояние на Луис Суарес, а след това Силва стреля покрай дясната греда.

До края на редовното време не паднаха нови попадения и така двата отбора трябваше да влязат в две продължения по 15 минути. В началото на първото от Милисавлевич нацели гредата, стреляйки след пас на Йоахим. С добра намеса се отличи Василев, който изби с върха на пръстите си.

В 105-тата минута Монтана изненадващо излезе напред в резултата. Момчетата на Ферарио Спасов се отбраняваха, но спретнаха страхотна контраатака, при която Почански центрира към далечната греда и там Сергей Георгиев изпревари Кукоч, за да вкара отблизо.

Пет минути преди края на продълженията Тони силва стреля силно, но след получилия се рикошет василев успя да избие атрактивно с една ръка.

Монтана сътвори бърза контраатака, при която Миро Антонов спринтира отдясно. Той нахлу в наказателното поле, но ударът му се оказа слаб и неточен.

В последните секунди на продълженията ЦСКА опита хаотичен натиск, който не даде желания резултат.

Монтана - ЦСКА  2:1

0:1  Тони Силва - 73'

1:1  Миро Антонов - 80'

2:1  Сергей Георгиев - 105'

Монтана: Ивайло Василев, Михов, Пейчев (Мичев - 78'), Асен Георгиев, Мурадов, Рахов, Иван Минчев (Лазаров - 76'), Янко Ангелов (Данчо Тодоров - 76'), Почански, Сергей Георгиев, Мирослав Антонов

ЦСКА: Дивиш, Попов, Кукоч, Причиненко, Супусепа, Рибейро (Йоахим - 46'), Милисавлевич, Бергонси, Маркиньос, Карачанаков (Силва - 46'), Буш (Суарес - 64')