ЦСКА победи с 1:0 Шльонск в контрола и продължи с наказателната си акция в Турция. Единственото попадение в проверката заби Маркиньос през първото полувреме.

Това е трета победа за ЦСКА на турска земя, като преди това армейците удариха с 1:0 германския Аален и с 2:1 Металист Харков.

Поляците от Шльонск в момента са на второ място в местното първенство преди подновяването на срещите през пролетта.

Следващата контрола на ЦСКА по време на лагера в Турция е в събота срещу Рапид Виена.

През първото полувреме отборът на ЦСКА бе по-активен и непрекъснато атакуваше, като особени дейни в предни позиции бяха Неманя Милисавлевич, Тончи Кукоч, Маркиньос и Стивън Сънди.

В 34-та минута Жуан Фелипе изпълни ъглов удар, топката бе прехвърлена на задната греда, където непокритият бразилец с български паспорт Маркиньос, включил се от задна позиция, я вкара от движение - 1:0 за ЦСКА.

В последната минута на първото полувреме Жуан Фелипе стреля опасно, но топката срещна страничната греда на полския вратар Павелек.

В 57-ата минута включилият се в атаката Венцислав Василев центрира по земя и в опита си да изчисти топката Качмарек за малко не си отбеляза автогол.

Само две минути по-късно Борис Галчев изведе Неманя Милисавлевич в отлична позиция, но в последния момент защитник на поляците парира удара.

В 82-та минута след една от редките атаки на полския отбор топката се озова в мрежата на вратаря на ЦСКА Ясин ел Харуби, но голът не бе признат поради засада.

ЦСКА - ШЛЬОНСК 1:0

Голмайстор: Маркиньос (34)

ЦСКА: Уваренко, Попов, Причиненко, Крачунов, Кукоч, Съндей, Тони Силва, Милисавлевич, Маркиньос, Жуан Фелипе, Николич през втората част влизат: Ел Харуби, Василев, Супусепа, Галчев, Буш, Бъркляча, Витанов, Фортес, Чапаев

ШЛЬОНСК: 33. Равлек, 23. Зелински, 6. Холота, 12. Карлос де Соуса, 5. Даниелович, 4. Хейтли, 9. Грайчар, 8. Мачай, 10. Пих, 19. Пачиао