ЦСКА допусна първа загуба на лагера в Турция. "Червените" бяха надиграни с 1:2 от австрийския Рапид Виена в четвъртата си контрола в Анталия.

Австрийците поведоха още в 8-а минута с попадение на Дени Алар, който овладя добре топката след ниско центриране от дясно и останал сам срещу Дивиш, не сбърка - 1:0.

След гола ЦСКА изнесе играта в по-предни позиции и създаде добри възможности за гол. В 14-а минута Маркиньос стреля от фаул, но ударът му от близо 30 метра срещна напречната греда.

В средата на първата част Борис Галчев се озова на стрелкова позиция, но ударът му попадна право в ръцете на вратаря.

ЦСКА продължи да търси повече атаката и заслужено стигна до изравнителен гол в 37-а минута. Тони Силва бе изведен сам срещу вратаря на Рапид, засуети се, но все пак успя да центрира и Неманя Милисавлевич с глава порази вратата на тима от Виена.

През втората част ритъмът на игра се наруши заради множеството смени. В 65-а минута Марин Оршулич спря опасна атака на Рапид и получи втори жълт картон.

Заради приятелския характер на срещата и споразумение между треньорите, на мястото на хърватина в игра се появи Пламен Крачунов.

Минути по-късно Рапид бе близо до втори гол, но резервният вратар Анатоли Господинов спаси силен далечен удар.

В 77-ата минута реферът изгони втори футболист на ЦСКА. Влезлият като резерва Стефан Николич остана твърде кратко на терена след грубо влизане в краката на съперник. На мястото на черногореца се появи Петър Витанов.

ЦСКА беше близо до попадение в 81-а минута, когато Маркиньос копна топката след заучено изпълнение на фаул, но озовалият се на чиста позиция Фелипе не успя да нанесе точен удар.

Три минути по-късно Рапид стигна до победата след точен удар от границата на наказателното поле на Доминик Щаркъл.

ЦСКА - Рапид Виена 1:2 (1:1)

0:1 Дени Алар 8,
1:1 Неманя Милисавлевич 37,
1:2 Доминик Щаркъл 84

Съставът на ЦСКА: Дивиш (46-Господинов), Попов, (57-Причиненко), Василев, Оршулич (65-Крачунов), Кукоч, Галчев
(46-Жуан Фелипе), Маркиньос (86-Чапаев), Тони Силва (Иван Стоянов), Бъркляча (46-Сънди), Милисавлевич (65-Фортес), Йоахим