Локомотив София шамароса ЦСКА на "Българска армия" с 1:0 в столичното дерби от 26-ия кръг на "А" група.

Битката между двата тима бе за второто място, като след победата си "Железничарите" изместиха "Червените" от въпросната позиция. Тимът има 47 точки в актива си, а ЦСКА е с точка по-малко.

Романов се превърна в герой за гостите след гола си в 71-ата минута и така им донесе крайния успех. Той вкара и в първия мач между двата тима след подновяването на шампионата.

Това бе седми мач подред в който ЦСКА няма записана победа в "А" група, като тимът има 2 ремита и 5 загуби за тези срещи.

По-фрапантното е, че тимът няма нито едно попадение за този брой мачове.

Срещата не започна по най-интересния начин и през първите минути головите положения пред двете врати липсваха.

В 11-ата минута Гъргоров отправи опасен удар без подготовка, който мина само на сантиметри покрай страничната греда и това бе първото опасно положение в мача.

Десетина минути след това ЦСКА пропиля страхотен шанс чрез Фелипе. Бразилецът овладя топката, която бе боксирана от Митрев, и от няколко метра прати кълбото над вратата, макар че имаше доста добър шанс да реализира гол.

Домакините претендираха за дузпа, след като Николич се строполи в наказателното поле, в 26-ата минута, но такава не бе отсъдена.

Головите положения през следващите минути на практика липсваха.

В 36-ата минута Фелипе от ЦСКА изпробва удара си от дистанция, но кълбото мина встрани вратата на Локо.

Последва бърза контраатака на "Железничарите" при която Том излизаше сам срещу вратаря, но липсата на достатъчно бързина му попречи и той загуби кълбото след съприкосновение с противников играч.

До края на полувремето не се стигна до повече голове и резултатът се запази при нулево реми на почивката.

Второто полувреме започна по-уверено за домакините и в 50-ата минута Жоаким получи хубав извеждащ пас, но загуби единоборството с Траянов и Митрев успя да улови топката.

В 54-ата минута Кукоч отправи удар, след като засече топката от корнер, но кълбото не попадна в пределите на вратата.

През следващите минути интересни положения нямаше и резултатът продължи да върви при нулево реми.

В 61-ата минута Кукоч отправи много силен удар след избита топка от Митрев, но топката профуча покрай вратата.

Няколко минути след това Кукоч отправи много мощен удар от фаул, който обаче се спря право в стената.

В 70-ата минута Фелипе отправи много точен удар по земя от границата на наказателното поле, но стражът на Локо успя да се справи.

Минута след това Локо стигна до попадение и поведе в резултата след гол на Романов, който получи топката в наказателното поле от Старокин и с много хубав удар матира младия Господинов.

Няколко минути след гола Николич отправи удар с глава, който мина покрай вратата. Стоянов също имаше пред себе си шанс, но ударът му бе прекалено слаб.

В 84-ата минута Милисавлевич отправи удар с глава след центриране на Стоянов, но топката профуча покрай далечната греда. До края нямаше повече голове.

ЦСКА - ЛОКОМОТИВ СОФИЯ 0:1
0:1 Романов 71'

ЦСКА: Господинов, Кукоч (69 - Милисавлевич), Крачунов, Попов, Василев (77 - Стоянов), Тунчев, Галчев, Витанов, Фелипе, Жоаким (53 - Силва), Николич

ЛОКО СОФИЯ: Митрев, Старокин, Хаджиев, Бранеков, Траянов, Елтон, Тодоров, Том (86 - Трифонов), Ливраменто (58 - Йорданов), Гъргоров, Романов