ЦСКА постигна четвъртата си поредна победа в Югозападната “В” група. Тимът на Христо Янев надигра с 3:0 Ботев Ихтиман като гост, въпреки че срещата се игра на стадион “Локомотив” в столичния квартал “Надежда”.

Въпреки победата, ЦСКА срещна доста трудности срещу тима от Ихтиман, който пък записа четвъртата си поредна загуба за сезона. “Червените” се скъсаха да пропускат изгодни положения, а головете паднаха в последната третира на двубоя. Борис Галчев откри резултата в 63-та минута, Преслав Йорданов направи 2:0 пет преди края, а в продълженията Галчев вкара второто си попадение.

ЦСКА продължава с пърлен актив от точки. Тимът на Христо Янев все още не е допуснал гол в третото ниво на българския футбол.

Очаквано ЦСКА започна да натиска от първата минута, но многото пропуски пред вратата на символичните домакини лишаха “червените” от ранен гол. Головодов и Хазуров бяха близо до гола, но и вратарят на Ботев Милетко Христов отрази няколко опасности под рамката.

Головодов се отчете с пропуска на мача в 28-та минута. Талантът на ЦСКА остана абсолютно сам на вратарското поле, но не успя да улучи опразнената врата. До края на полувремето Хазуров на два пъти и Бранеков със странична ножица също не успяха да разпечатат вратата на Ботев.

Ситуацията не се промени и след почивката, въпреки че в 52-та минута Ботев Ихтиман можеше да шокира “червените”. Стоян Колев обаче надхитри Пол Александров, който бе останал сам срещу него.

Логичното се случи десет минути по-късно. Преслав Йорданов даде задължаващ пас на Борис Галчев, който на празна врата направи 1:0. Футболистите на ЦСКА се надпреварваха да пропускат изгодни положения, а в 71-та минута Барбов от Ботев бе изгонен с втори жълт картон след нарушение срещу Кикарин.

Резервата Преслав Йорданов успокои “червените” с втори гол в 85-та минута. Таранът стреля без подготовка от границата на наказателното поле след подаване на Ангел Грънчов. Топката се търколи по тревата и влезе в далечния ъгъл. До края на срещата Йорданов можеше да вкара още един гол, но ударът му с глава бе избит с мъка от Христов.

Третият гол на ЦСКА все пак не закъсня. В добавеното време Борис Галчев бе намерен в наказателното поле на символичните домакини. Капитанът на "червените" финтира защитник и с хубав фалцов удар по диагонала оформи крайното 3:0.

Ботев Ихтиман - ЦСКА 0:3

0:1 Борис Галчев 63'

0:2 Преслав Йорданов 85'

0:3 Борис Галчев 90+3'

Ботев Ихтиман: Милетко Христов, Кристиян Николов, Борислав Кошев, Тони Стоичков, Пол Александров, Виктор Ялъмов, Васил Велев, Стоян Кадафчин, Ангел Лачов (65 - Спас Спасов), Дарио Стоичков (55 - Георги Барбов), Петър Петров

ЦСКА: Стоян Колев, Ангел Грънчов, Божидар Чорбаджийски, Александър Бранеков, Милен Кикарин, Йордан Йорданов, Самир Аясс (70 - Петър Витанов), Борис Галчев, Радой Божилов (54 - Николай Цветков), Павел Головодов (60 - Преслав Йорданов), Костадин Хазуров