ЦСКА се подигра с четвъртодивизионния отбор ФК Сарая и спечели с разгромното 11:0 в мач от междуобластните квалификации на Купата на България.

Срещата се игра на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик пред 8000 зрители и мина изцяло под диктовката на "червените". Още до почивката възпитаниците на Христо Янев имаха преднина от 7:0, а с хеттрик се отчете Костадин Хазуров.

Радой Божилов вкара първите си два гола за "армейците", точни още бяха Виктор Райчев, Кирил Динчев, Преслав Йорданов, Николай Цветков и Милен Какарин. Лазар Костов от ФК Сарая пък си заби автогол за 0:3.

Така ЦСКА се класира за следващата фаза, където на 9 септември съперник е Ботев Ихтиман. Победителят от сблъсъка отива на 1/6-финалите на турнира, където вече се включва професионалните отбори от "А" и "Б" група.

ЦСКА поведе още във 2-ата минута, когато Владислав Узузнов центрира от фаул, Виктор Райчев засече от въздуха и не остави шансове на вратаря Иван Спасов.

В 19-ата минута гостите удвоиха преднината си. Тогава Николай Цветков изведе Костадин Хазуров сам срещу стража и опитният нападател не сбърка за 2:0.

След малко повече от половин час игра преднината на ЦСКА стана класическа. В този момент Христо Попов от Сарая получаваше лекарска помощ, столичани атакуваха през неговата зона и Лазар Костов си заби автогол.

В следващите минути възпитаниците на Христо Янев правиха каквото си поискат на терена и бяха пълни господари. В 37-ата минута Цветков нацели гредата, Аршников не успя да добави, но топката стигна до Хазуров, който беше точен за 4:0.

5 минути след това нападателят на "армейците" изведе младия Радой Божилов, който отблизо не сбърка и вкара първото си попадение през сезона.

До края на полувремето ЦСКА вкара още два безответни гола. Първо Хазуров оформи хеттрика си, а в продължението и защитникът Кирил Динчев беше точен за 7:0!

Три минути след подновяването на играта резултатът стана 8:0 за "червените". Вратарят Спасов излезе неразчетено, Божилов се възползва от това и за втори път в срещата беше точен.

После ЦСКА значително намали оборотите и се забавляваше на терена. Но това не попречи за девети гол в 52-ата минута, когато Преслав Йорданов наказа поредната елементарна грешка в защитата на Сарая.

После и Николай Цветков записа името си сред голмайсторите. Той беше точен 5 минути преди последния съдийски сигнал, след като резервата Милен Какарин проби отляво, пусна пас по земя на точката за дузпата, откъдето Цветков разстреля Спасов за десети път в срещата.

Крайното 11:0 оформи Какарин в 87-ата минута след поредната колективна грешка в защитата на ФК Сарая.

Сарая – ЦСКА 0:11

Голмайстори: 0:1 Виктор Райчев (2), 0:2 Костадин Хазуров (19),

0:3 Лазар Костов (31-авт.), 0:4 Костадин Хазуров (38),

0:5 Радой Божилов (42), 0:6 Костадин Хазуров (44)

0:7 Кирил Динчев (45+1), 0:8 Радой Божилов (48),

0:9 Преслав Йорданов (52), 0:10 Николай Цветков (85)

0:11 Милен Кикарин (88)

Сарая: Иван Спасов, Кирил Аршинков (Николай Лазов, 58), Станислав Петров, Костов, Христо Петров, Георги Игнатов(Георги Георгиев, 54), Шиеков, Йорданов (Враджев, 46), Георги Спасов, Воденичаров, Янков.

ЦСКА: Господинов, Динчев, Чорбаджийски (Милен Кикарин, 56), Иванов, Бранеков (Попов, 46), Витанов, Божилов, Райчев, Цветков, Узунов, Хазуров (Йорданов, 46)