ЦСКА удари с 3:1 Нефтохимик на стадион "Българска армия" и се класира на 1/8 финал за Купата на България.

Попаденията за домакините мушнаха Преслав Йорданов, Борис Галчев и Самир Аясс. Точен за гостите бе Любомир Любенов.

Възпитаниците на Христо Янев поведоха още в 17-а минута след гол с глава на Преслав Йорданов.

Осем минути след началото на втората част Борис Галчев центрира към Преслав Йорданов, който се опита да стреля към вратата, но беше фаулиран.

Самир Аясс все пак беше най-съобразителен в ситуацията и прати топката в мрежата с удар от близо. Две минути по-късно Борис Галчев направи 3:0, след асистенция на Самир Аясс.

Гостите върнаха едно попадение в 61-а минута, когато Любомир Любенов се разписа с глава след центриране от ъглов удар.

Три минути по-късно Преслав Йорданов можеше да отбележи четвърти гол за ЦСКА, но останал сам срещу вратаря и прати топката в аут.

"Фантастична игра на отбора. Момчетата се представиха страхотно и заслужено победихме. Всичко, което видях - желанието, старанието, себераздаването на играчите, ме удовлетворява напълно",заяви след срещата Христо Янев-Джуджето.

"Има неща, върху които да работим, но виждаме, че доста сме вдигнали нивото. Има доста време за работа, ще наблегнем върху нещата, които трябва да оправяме", добави Янев.

ЦСКА - Нефтохимик (Бургас) - 3:1

1:0 Преслав Йорданов (17)

2:0 Самир Аясс (53)

3:0 Борис Галчев (55)

3:1 Любомир Любенов (61)

ЦСКА: Анатоли Господинов, Кирил Динчев, Божидар Чорбаджийски (70-Виктор Райчев), Александър Бранеков, Милен Кикарин, Йордан Йорданов (80-Иво Иванов), Борис Галчев, Самир Аясс, Павел Головодов (67-Васил Попов), Преслав Йорданов, Николай Цветков

Нефтохимик: Йордан Господинов, Тодор Гочев, Станислав Жеков /к/, Величко Величков, Станимир Андонов, Симеон Мечев (69' - Иван Цачев), Живко Хаджиев, Борислав Борисов, Стефан Неделчев (46' - Андон Неделчев), Ивелин Василев (79' - Симеон Баев), Любомир Любенов