ЦСКА разпиля лидера в "Б" група Дунав Русе с 6:0 в контролна среща, която се игра на стадион "Българска армия".

Двубоят стартира с едноминутно мълчание в памет на починалия Трифон Иванов.

Гостите пристигнаха от Русе с много кадрови проблеми.

Макар тимът да се бори за влизане в елита, в днешния мач "драконите" тотално се изложиха и демонстрираха изключително голям брак в действията си.

Маламов даде аванс на "червените" след удар с глава в 14-ата минута, а в 55-ата минута Момчил Цветанов излезе сам срещу вратаря и удвои аванса на "червените".

В 60-ата минута Николай Цветков направи преднината класическа. Маламов проби мощно отляво и подаде към своя съотборник, за когото не остана нищо друго освен да отбележи.

В 68-ата минута и Витанов се разписа, за да покачи на 4:0 В ситуацията Галчев изпълни пряк свободен удар, а топката се отби в гредата. При добавката обаче футболистът на домакините не сгреши.

До края срещата се доиграваше и "червените" стигнаха до още две попадения чрез Александров и Цветков в 71-ата и 72-ата минута.

ЦСКА - ДУНАВ 6:0

1:0 Маламов 14
2:0 Цветанов 55
3:0 Цветков 60
4:0 Витанов 68
5:0 Александров 71
6:0 Цветков 72

Съставът на ЦСКА: Колев, Чорбаджийски, Динчев, Райчев, Грънчов, Галчев, Йорданов, Маламов, Цветанов, Аясс, Йорданов (резерви: Господинов, Дичев, Александров, Головодов, Витанов, Кикарин, Цветков, Попов)

Съставът на Дунав: Мартин Луков, Марио Петков, Мартин Ковачев, Петър Патев, Атанас Атанасов, Деян Димов /к/, Ивайло Раденцов, Юлиян Ненов, Антон Огнянов, Георги Чакълов, Мирослав Будинов (резерви: Радосвет Христов, Ангел Здравчев, Йордан Димитров, Николай Колев, Слави Читаков)