Новият ЦСКА-София приема на "Българска армия" Славия в първия си мач от новата Първа лига. Треньорът на "червените" Христо Янев прави само една промяна в състава, който започна в приятелския мач с Удинезе при представянето на отбора. Кирил Десподов заменя на фланга Станислав Маламов, който е повален от вирус.

В състава на Славия прави включването на Александър Бранеков сред титулярите, който бе част от ЦСКА през миналия сезон. Опитният бранител обаче се контузи тежко през миналата есен и сега се завръща на терена след повече от половин година отсъствие. Ето и съставите на двата отбора:

ЦСКА-София - Славия 2:0

1:0 Диого Виана 57

2:0 Диого Виана 78

ЦСКА-София: Китанов, Атанасов, Чорбаджийски, Перес, Недялков, Галчев, Арсенио Нунеш,  Малинов, Диого Виана, Десподов, Пр. Йорданов

Славия: Кирев, Буров, Бранеков, Христов, Пашов, Мартинов, Балджийски, Димитров, Васев, Сердеров, Йомов

Проследете двубоя на живо минути по минути в Gol.bg!

1' Начало на мача

5' ЦСКА-София натиска съперника в неговата половина

7' Първа възможност за "червените" - Арсенио Нунеш получи топката в наказателното поле, но при удара бе блокиран от защитник на Славия

9' Уникален пропуск за ЦСКА-София!!! Диого Виана центрира отлично отдясно и Кирил Десподов отблизо засече топката с глава, но Кирев изби в корнер

20' Нов пропуск за "червените"! Преслав Йорданов бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да преодолее Марио Кирев. В ответната атака славистите имаха претенции за дузпа, след като Ивайло Димитров бе съборен от Рафа Перес в наказателното поле, но от повторенията се видя, че бранителят игра с топката и нарушение нямаше

28' Пореден шанс за ЦСКА-София! Борис Галчев стреля опасно с глава, но Марио Кирев направи брилянтно спасяване. Стражът на Славия дори бе поздравен от Галчев за чудесната намеса

31' Славия отново извади късмет! Диого Виана качи топката на главата на Преслав Йорданов, който обаче стреля покрай вратата

41' Марио Кирев отново извади "белите'! Младият десен бек на "червените" Стойчо Атанасов нахлу в наказателното поле и стреля по диагонала, но вратарят на Славия отново се намеси отлично

45' Край на първото полувреме

46' Начало на второто полувреме

49' Невероятен пропуск за Славия!!! Грешка в "червената" защита поднесе топката на Борислав Балджийски, който от 7-8 метра стреля, но право в Китанов

55' Славия атакува доста по-опасно от преди почивката, но домакините се справят в защита

57' Гоооооллл!!! ЦСКА-София открива резултата! Арсенио Нунеш пусна извеждащ пас към Диого Виана в наказателното поле, който малък ъгъл стреля, топката рикошира в краката на Китанов, отби се в горната греда и влетя в мрежата за 1:0

62' Фрапантен пропуск за Славия!! Борислав Балджийски се измъкна от "червената" защита и стреля мощно по диагонала, но над вратата

69' Далечен удар на Арсенио Нунеш профуча покрай вратата на Славия

71' Изключителен пропуск за ЦСКА!! Арсенио Нунеш поднесе топката на Преслав Йорданов на няколко метра пред вратата, но нападателят не намери целта

78' ЦСКА-София си осигури победата с втори гол! Отново герой е Диого Виана - португалецът финтира пазача си, нахлу в наказателното поле и от малък ъгъл с брилянтен удар прехвърли Кирев за 2:0

90' Густаво Кулма стреля от дистанция и удари горната греда на вратата на Славия

90' Край на мача! ЦСКА-София печели с 2:0!