ЦСКА-София постигна много важна домакинска победа с 4:0 срещу Берое в среща от 8-ия кръг на Първа професионална лига.

Съвсем логично треньорът на домакините Едуард Йорданеску направи доста промени в състава си, в сравнение с мача срещу Локомотив София за Купата на България.

Срещата бе много важна и за двата тима, тъй като треньорите им бяха под сериозно напрежение преди срещата.

В крайна сметка "червените" стигнаха до своето след попадения на Симао в 5-ата минута от много спорна дузпа и Кулма в 9-ата минута, както и попадения на Виана в 50-ата и Руи Педро в 81-ата минути.

Със спечелените три точки домакините  се изравниха с 3-ия в класирането Лудогорец. И двта тима имат по 16 пункта в актива си.

Мачът започна ударно за домакините и още в 4-ата минута те получиха дузпа. Миланов удари с лакът Виана в наказателното поле и реферът отсъди много спорен наказателен удар.

Зад топката застана Давид Симао, който съумя да реализира и да даде аванс на домакините.

В 8-ата минута Берое имаше отличен шанс да изравни, но Китанов по прекрасен начин спаси удара на Кирилов.

Само минута след това Кулма удвои аванса на "червените". Той бе намерен от Арсенио в наказателното поле, а след това овладя топката, обърна се, и с много хубав и премерен удар фронтално срещу вратата удвои.

През следващите минути последваха силни мигове за Берое и гостите стигнаха до два корнера в рамките на 2-3 минути. След тях обаче нямаше нищо интересно.

Постепенно темпото на игра значително спадна и опасните положения пред двете врати липсваха.

в 36-ата минута Педро пробва удар от дистанция, който обаче бе блокиран от противников играч.

До почивката нямаше нищо интересно пред двете врати.

Пет минути след подновяването на играта Виана направи резултата класически в полза на домакините.

Манолев проби по фланга и го намери, а след това той отправи силен удар, който се отби в тялото на Иво Иванов и в крайна сметка Макенджиев бе излъган.

Няколко минути след това Симаш отправи удар от дистанция, който обаче бе изключително неточен.

Съвсем логично, с оглед на солидния резултат в полза на домакините, темпото тотално поспадна през следващите минути.

В 72-ата минута Манолев отправи удар от воле, който за малко да се превърне в асистенция за Кулма, но той не успя да засече топката.

В 81-ата минута Руи Педро бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши, за да увеличи преднината на тима си. До края нямаше повече голове

ЦСКА-СОФИЯ - БЕРОЕ 4:0
1:0 Симао 5 дузпа