ЦСКА-София разнебити македонците от Пелистер с 4:0 и направи генерална репетиция преди дербито с Левски идната седмица.

Арсенио Нунеш откри резултата в 16-ата минута, десет по-късно Густаво Кулма удвои. Третият гол вкара Руй Педро в 28-ата минута. Крайното 4:0 оформи Диого Виана в началото на второто полувреме.

В състава на гостите от Битоля като титуляри започваха трима българи Милен Василев, Мартин Ковачев и Димитър Илиев.

Именно Ковачев извърши нарушение срещу Руи Педро в наказателното поле и Арсенио Нунеш откри резултата от отсъдената дузпа в 16-ата минута.

Густаво Кулма удвои с глава в 26-ата минута след центриране на Диого Виана от дясно, а две минути по-късно Педро направи 3:0 с хубав удар от границата на пеналта. Виана от Фаул оформи крайното 4:0 в 56-ата минута.

В последствие на терена за домакините се появиха реабилитираният капитан Борис Галчев и нападателят Преслав Йорданов. Галчев се завърна в игра за първи път, след като беше отстранен от представителния отбор в средата на миналия месец заради заради системно нарушаване на вътрешния правилник.

Йорданов пък отново е на разположение, след като се възстанови от контузия на коляното, която получи на 20 август в мача за първенство срещу Пирин в Благоевград.

ЦСКА-СОФИЯ - ПЕЛИСТЕР 4:0

1:0 Арсенио Нунеш 16
2:0 Густаво Кулма 26
3:0 Руй Педро 28
4:0 Диого Виана 56

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Конов (46-Господинов, 84-Петър Петров), 5. Перес (73-Мартин Симеонов), 6. Пинто (52-Шимао), 7. Виана (67-Тонислав Йорданов), 10. Нунеш (67-Георги Търтов), 11. Манолев (62-Иван Турицов), 16. Станоев, 20. Бумал, 21. Педро (63-Галчев), 24. Попов (63-Витанов), 26. Кулма (57-Преслав Йорданов)

ПЕЛИСТЕР: 1. Петровски, 5. Мишевски, 6. Бойович, 8. Денковски, 9. Миленковски, 10. Конярски, 13. Василев, 16. Ковачев, 20. Мирчевски, 88. Илиев, 99. Буйчовски