ЦСКА-София удари с 2:0 Пирин на "Армията" и записа втора поредна шампионатна победа през седмицата. Попаденията в мача забиха Преслав Йорданов (12) и Милчо Ангелов (90).

Така армейците се изкачиха на трето място в класирането с 31 точки, докато "орлетата" са на десета позиция с 18 пункта.

Така ЦСКА взе реванш от Пирин, след като първият мач в Благоевград приключи при резултат 1:1, а равенството доведе до катаклизми на "Армията"  и оставката на Христо Янев, който тогава водеше тима.

Днешната среща не предложи особени футболни достойнства. Домакините контролираха мача, но направиха дузина пропуски, което можеше да им изиграе лоша шега. В крайна сметка червените заслужено си взеха победата и трите точки.

Срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите от самолетната катастрофа в Колумбия преди дни, в която загина и бившият футболист на ЦСКА Фелипе Машадо.

"Червените" поведоха още в 12-а минута с гол на Преслав Йорданов. Нападателят вкара с добавка отблизо, след като вратарят изби удар с глава на Рафаел Перес след центриране от корнер на Кирил Десподов.

Малко по-късно треньорът на домакините Стамен Белчев направи принудителна смяна, като на мястото на контузилия се Арсенио Нунеш в игра влезе Кристиан Малинов.

ЦСКА владееше инициативата, но не създаде чисти голови ситуации до почивката.

През втората част картината на терена не се промени - ЦСКА диктуваше темпото, но рядко стигаше в опасна близост до вратата на Пирин. Удари на Станислав Манолев, Густаво Кулма и Кирил Десподов опитаха удари от разстояние, но не намериха целта.

Най-добрата възможност се откри пред Преслав Йорданов, който в 71-а минута получи пас от Диого Виана, но стреля встрани.

В добавеното време влезлият като резерва Милчо Ангелов се разписа на празна врата след пас отдясно на Станислав Манолев за крайното 2:0.

ЦСКА - Пирин 1:0

1:0 Преслав Йорданов 12'

2:0 Милчо Ангелов 90

ЦСКА: 12Георги Китанов. 3Антон Недялков, 5.Рафаел Перес, 4.Божидар Чорбаджийски, 11.Станислав Манолев, 20.Петрус Бумал, 22.Никола Колев, 10.Арсенио Нунеш, 26.Густаво Кулма, 19.Кирил Десподов, 9.Преслав Йорданов

Пирин: 76.Красимир Костов, 4.Кристиян Кощрна, 18.Юлиан Попев, 3.Румен Сандев, 14.Стилиян Николов, 6.Орлин Старокин, 27.Костадин Ничев, 10.Ндуе Муйеци, 7.Тони Тасев, 11.Даниел Младенов, 19.Станислав Костов