ЦСКА-София допусна първа загуба през зимната подготовка, след като отстъпи с 2:4 от Рубин Казан в Испания.

"Червените" поведоха с 2:0 с голове на Станислав Манолев (24) и Руй Педро (32), но после допуснаха четири безответни попадения. Точни за двукратния шампион на Русия бяха Жонатас (34), Оздоев (41), Ахметов (71) и Цакташ (88).

В предната си проветка възпитаниците на Стамен Белчев надделяха с 2:1 над Динамо Москва, а на 30 януари предстои нова престижна контрола – с Динамо Киев.

До края на лагера в Испания ЦСКА-София ще играе още с Сувон Блууингс (Южна Корея) на 1 февруари и датския Сьондерийске два дни по-късно.

Лошата новина от днешния мач за "армейците" е контузията на Станислав Манолев, който беше принудително сменен заради изведен лакът.

Рубин започна по-силно в началото на мача, но постепенно играчите на Стамен Белчев започнаха да напипват точния ритъм.

Руй Педро можеше да направи нещо интересно в 11-ата минута, но сгреши със завършващия пас.

Все пак в 24-ата минута Станислав Манолев откри резултата. Той се възползва от отличен извеждащ пас на Рубен Пинто и пусна топката покрай руския вратар.

Шест минути по-късно от ЦСКА поискаха дузпа за задържане на Преслав Йорданов, но съдията даде знак играта да продължи.

В 30-ата минута ЦСКА стигна до втори гол чрез Руй Педро. Португалецът вкара красиво попадение в обратния ъгъл на Рижиков.

Рубин се върна в мача след само четири минути. Жонатас овладя топката на границата на наказателното поле и я прати в мрежата на Китанов.

В края на полувремето след центриране от корнер Оздоев с глава от близо разстреля Китанов.

През второто полувреме Рубин бе изцяло с нов състав.

Стамен Белчев също смени почти всички титуляри към 60-ата минута.

В 71-ата минута Рубин стигна до пълен обрат след гол на Ахметов. Цакташ три минути преди края на срещата направи резултата 4:2 в полза на Рубин Казан.

Защитниците на ЦСКА оставиха много въпросителни с колебливото си представяне. По изключително елементарен начин бяха преодолявани от противниците и Георги Китанов ставаше лесна мишена.

Вратарят на "червените" също записа поредния си колеблив мач, след като бе пасивен при центриранията от статични положения.

Съставът на ЦСКА: Георги Китанов, Станислав Манолев, (Стойчо Атанасов), Божидар Чорбаджийски (Александър Георгиев), Рафаел Перес (Пламен Гълъбов), Александър Дюлгеров, Рубен Пинто (Давид Симао), Петрус Бумал (Красимир Станоев), Руи Педро (Румен Руменов), Арсенио Нунеш (Никола Колев), Преслав Йорданов (Кирил Десподов), Густаво Кулма (Тонислав Йорданов)