ЦСКА удари с 2:0 Черно море в Каварна и записа първа победа в официална среща за 2017 година. Така армейците съкратиха изоставането си от Левски и второто място на само пет точки.

Головете за армейците паднаха в края на мача, когато се разписа Руи Педро (86 и 90). По този начин ЦСКА сложи край на негативната си серия при гостуванията си на Черно море, след катко нямаше пълен успех от осем срещи.

Първото полувреме в Каварна бе абсолютно равностойно, като двата отбора рядко стигаха до голови положения, а на терена изобилстваше здравата битка.

След почивката ЦСКА вдигна оборотите, изпусна няколко изгодни ситуации, за да дойде края на мача, когато Руи Педро на два пъти вкара и червените заслужено си взеха победата и трите точки.

ЦСКА започна атакуващо мача и в началото притисна домакините в собствената им половина, но армейците така и не стигнаха до някакво чисто голово положентие.

Постепенно "моряците" изнесоха играта в по-предни позиции и на свой ред пресираха армейците. В тези първоначални минути на терена в Каварна имаше най-вече здрава битка за всяка една топка, като положенията бяха рядкост.

Едва в 20-ата минута се стигна до чиста възможност за Черно море. Тогава се заформи страхотно меле в наказателното поле на ЦСКА, но Тодор Паланков не успя да преодолее Георги Китанов.

Малко по-късно варненци изпуснаха най-чистото си положение за това първо полувреме. Вратарят на "моряците" Щорм изрита силно една топката напред, Бакари се пребори с Перес и изведе перфектно Балджийски, който обаче избърза и изпусна да вкара.

Отговорът на ЦСКА бе удар с глава на Бодуров, но Щорм без проблеми улови. След половин час игра Цветков стреля неточно към вратата на армейците. До края на полувремето не се случи нищо интересно, като играта се водеше основно в средата на терена.

Втората част започна отново със здрава битка в центъра, като положенията липсваха. В 52-ата минута ЦСКА можеше да вкара. Тогава Руи Педро остана сам срещу вратаря на Черно море Щром, но вместо да вкара, уцели вратаря.

В следващите минути армейците натиснаха здраво "моряците" и бяха близо до попадението, но последователно Кубемба и Бумал изпуснаха изгодни възможности.

В 65-ата минута ЦСКА изпусна уникална възможност. Пинто изведе хитро Нунеш сам срещу Щорм, но последва невероятен пропуск.

Последваха скучни моменти, в които двата отбора трудно стигаха до нещо сериозно пред противниковата врата. В 81-ата минута отново гостите можеха да вкарат, но Нунеш стреля до гредата.

Пет минути по-късно ЦСКА най-сетне вкара след поредното си чисто положение. Тогава Руи Педро опъна мрежата на варненци за 0:1.

Армейците продължиха да доминират и в края на мача отново Руи Педро бе най-съобразителен и заби ново попадение за 0:2. Така ЦСКА заслужено си взе победата  итрите точки.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x5cf8ed" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x5cf8ed_4%25D0%25B5%25D1%2580%25D0%25BD%25D0%25BE-m%25D0%25BE%25D1%2580%25D0%25B5-%25D1%2586%25D1%2581%25D0%25BA%25D0%25B0-0-2_sport" target="_blank">Черно море - ЦСКА 0:2</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/bgsport" target="_blank">bgsport</a></i>

ЧЕРНО МОРЕ - ЦСКА 0:2

0:1 Руи Педро (86)
0:2 Руи Педро (90)

ЧЕРНО МОРЕ: 30. Щорм, 73. Сукуп, 5. Станчев, 84. Паланков, 17. Костадинов, 6. Цветков, 21. Илиев, 70. Балджийски, 13. Коконов, 77. Хосе Лопес, 9. Бакари

ЦСКА: 12. Китанов, 23. Дюлгеров, 5. Перес, 14. Бодуров, 3. Недялков, 6. Пинто, 20. Бумал, 26. Кулма, 21. Руи Педро, 10. Нунеш, 24. Кубемба