ЦСКА-София не успя да вземе реванш от Лудогорец за загубата (0:2) преди около месец и дербито на "Армията" от плейофите на Първа лига завърши при равенство 1:1. През второто полувреме "червените" поведоха след много спорна дузпа, вкарана от Петрус Бумал, а малко след това Марселиньо изравни и донесе точката на разградчани.

ЦСКА-София стоеше по-добре на терена в голяма част от мача, но малкото по-чисти голови положения не бяха реализирани. С равенството двата отбора не променят местата си в класирането - "армейците" остават на трето място, а Лудогорец води убедително на върха с 13 точки преднина пред втория Левски, макар да няма още победа в трите плейофни кръга досега.

Още преди да е изминала и минута от мача Лудогорец стигна до първи удар към вратата на ЦСКА-София. Кампаняро шутира от над 25 метра, но право в ръцете на Китанов, който сигурно улови топката. Секунди по-късно при първата си атака "червените" застрашиха разградската врата.

Бодуров се озова сам срещу вратаря Ренан в наказателното поле, но от малък ъгъл предпочете да подава и в крайна сметка топката бе изчистена. В 6-ата минута стана опасно пред вратата на домакините.

Коварен параболичен удар на Вандерсон отдясно без малко да изненада Китанов, който изби точно под гредата в ъгълов удар. При последвалия корнер Китанов изби центрираната топка, но тя попадна в Кампаняро, който шутира извън наказателното поле и намери левия страничен стълб

Към средата на полувремето ЦСКА-София изнесе играта в половината на разградчани. Арсенио Нунеш опита фалцов диагонален удар отдясно, но топката премина високо над вратата.

В 21-ата минута отново централният защитник на "червените" Бодуров се оказа на голова позиция и отблизо опита да промуши топката във вратата, но стражът на гостите Ренан се намеси сигурно.

Малко след това страхотен фалцов удар на Пинто профуча на сантиметри над горната греда. До края на полувремето Лудогорец така и не създаде напрежение пред "армейската" врата и резултатът на почивката остана нулево равенство.

След почивката разградчани опитаха да направят нещо в предни позиции, след като буквално проспаха голяма част от първото полувреме. В атаките им обаче нямаше идея как да се преодолее червената защита. Постепенно натискът на Лудогорец секна и ЦСКА-София отново пое инициативата.

Така се стигна до 63-ата минута, когато "червените" получиха дузпа. Паломино игра с ръка на самия ъгъл на наказателното поле и реферът Стефан Апостолов посочи бялата точка. От повторенията обаче останаха съмнения дали нарушението на защитника на Лудогорец не бе извън наказателното поле.

Петрус Бумал хладнокръвно реализира дузпата и даде преднина на домакините. В следващите минути играта доста загрубя и Апостолов вдигна няколко жълти картона. В 76-та минута Лудогорец изравни буквално от нищото.

Груба грешка на Пинто и Недялков позволи на Вандерсон да нахлуе в наказателното поле отдясно и да подаде на Марселиньо, който от десетина метра простреля Китанов за 1:1. До края на мача нов гол не падна и двата отбора си поделиха по една точка.

ЦСКА-София - Лудогорец 1:1

1:0 Бумал 64-дузпа
1:1 Марселиньо 76

ЦСКА-София: Китанов, Манолев, Чорбаджийски,  Бодуров, Недялков, Пинто, Бумал (80 - Малинов), Нунеш, Десподов, Кулма (85 - Кубемба), Каранга (72 - Меркадо)

Лудогорец: Ренан, Сисиньо, Моци, Паломино, Натанаел, Анисе (84 - Кишада), Кампаняро, Мисиджан (71 - Кешеру), Марселиньо, Вандерсон (90+3 Саша),  Кафу

Стадион: "Българска армия"
Съдия: Стефан Апостолов

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=f2148ce4d1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>