ЦСКА 1948 победи Литекс с 2:1 на стадион "Христо Ботев" във Враца и се класира за финала в турнира за купата на Аматьорската футболна лига.

В герой за столичани се превърна Спас Спасов, който изработи първия гол с перфектен извеждащ пас към Калоян Стефанов малко преди почивката, а в 54-ата минута Спасов удвои след самостоятелна акция от ляво.

Литекс имаше превъзходство и създаде повече голови положения, но силен мач направи вратарят на "червените" Стоян Деспотов. В 78-ата минута Методи Костов се измъкна в ляво в пеналта и от 7-8 метра намали за 1:2.

Минута преди края Деспотов получи втори жълт и червен картон за забавяне на играта, а неговото място на вратата зае полевия играч Атанас Кръстев, тъй като старши треньорът на ЦСКА 1948 Валентин Илиев беше извършил трите разрешени смени.

Литекс не се възползва от ситуацията и така и не стигна до точен удар до последния съдийски сигнал. На финала за трофея столичани ще играят срещу Черноморец Балчик.