ЦСКА постигна четвърта поредна победа в Австрия. Армейците се наложиха с 4:2 над Университатя (Крайова).

В първите 20 минути румънците бяха по-активният тим и заслужено поведоха с 2:0 след попадения на Иван, който се възползва от грешки в експерименталната защита на ЦСКА. След второто попадение армейците взеха инициативата в мача и постепенно наложиха волята си. Още до почивката Милчо Ангелов и Никола Колев възстановиха равенството.

През второто полувреме на терена имаше само един отбор. ЦСКА напълно владееше събитията и без особени усилия възпитаниците на Стамен Белчев стигнаха до още два гола във вратата на Университатя. Техни автори бяха Кристиян Малинов и Давид Симао, а само блестящите изяви на Митрович предотвратиха още по-изразителен резултат.

Така ЦСКА напълно заслужено стигна до пореден успех по време на лагера в Австрия и затвърди добрите впечатления от досегашните контроли. Утре червените ще изиграят и последната си проверка в алпийската страна. Съперник ще е ФК Карабах, а мачът ще започне в 19:00 часа.

ЦСКА - Университатя 4:2 (Ангелов, Колев, Малинов, Симао)

ЦСКА: Георги Китанов (в), Стойчо Атанасов, Станислав Манолев (к), Александър Дюлгеров, Александър Георгиев, Рубен Пинто, Никола Колев, Милчо Ангелов, Кирил Десподов, Густаво Кулма, Кевин Кубемба

Резерви: Слави Петров (в), Борис Груев (в), Николай Бодуров, Божидар Чорбаджийски, Валентин Антов, Антон Недялков, Фернандо Каранга, Кристиян Малинов, Давид Симао, Кевин Меркадо, Рафаел Роберто Енрике

Старши треньор: Стамен Белчев