ЦСКА разнебити с 6:1 Витоша Бистрица и записа поредна разгромна победа в първенството.

Два гола за "армейците" набута капитанът Божидар Чорбаджийски (5 и 39), по един добавиха Фернандо Каранга (13), Тиаго (54), Рубен Пинто (78) и Кевин Кубемба (90), почетното попадение за "бистришките тигри" заби Долапчиев (61).

С този успех ЦСКА е твърдо на второто място в класирането само на точка зад Черно море. Витоша пък продължава да е в дъното на класирането с едва една спечелена точка.

Армейците и тази среща бяха свирепи в атака и отново зарадваха феновете си с красива и резултатна игра, както беше и в срещите с Ботеви  Локомотив Пловдив.

От своя страна гостите за пореден мач разочароваха и с нищо не показаха, че заслужават да вземат нещо от този двубой.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x5xfigv" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x5xfigv" target="_blank">CSKA-Sofia - Vitosha 5:1</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/bukakkeland123" target="_blank">bukakkeland123</a></i>

ЦСКА започна мощно мача и можеше да вкара още в третата минута. Тогава Николай Христозов сгреши детински и подари топката на Каранга, който леко се засуети, но намери Манолев, който обаче не успя да намери мрежата.

Уникално положение, но изпуснато от червените. Две минути по-късно обаче ЦСКА вкара. Тогава след корнер Чорбаджийски се извиси и с глава вкара за 1:0.

Армейците продължиха да мачкат и в 13-ата минута забиха нов гол. Манолев изведе Тиаго вдясно, а той продължи към Каранга, който леко случайно прати топката в мрежата на гостите за 2:0.

Отлично начало за ЦСКА, докато гостите не знаеха къде се намират в тези първоначални минути на мача. След половин час игра Витоша стигна до отличен шанс, но Долапчиев не се възползва от подарък на Бодуров.

Така се стигна до 39-ата минута, когато отново след ъглов удар Божидар Чорбаджийски с глава направи 3:0.

В началото на второто полувреме ЦСКА скочи за дузпа, за игра с ръка на защитник на Витоша, но реферите подминаха това положение и не свириха наказателен удар.

В 54-ата минута армейците вкараха четвърти гол чрез Тиаго, който получи пас от Стойчо Атанасов. Едва след час игра Витоша стигна до положение, което превърна в гол.

Тогава Куртев пусна хитро към Долапчиев и звездата на гостите отбеляза за 4:1. Малко по-късно ЦСКА удари греда след свиреп шут на Пинто.

Постепенно темпото на игра падна, армейците спокойно разиграваха в средата на терена, без каквито и да било голови положения.

В 78-ата минута ЦСКА нанесе нов удар и вкара пети гол. Вратарят на Витоша Михаил Иванов направи безумна грешка, като се размина с топката и Рубен Пинто на празна врата направи 5:1.

До края ЦСКА заби нов гол. В 90-ата минута Кевин Кубемба опъна мрежата за 6:1. Така армейците взеха разгромна победа и записаха нови три точки в битката за титлата.

ЦСКА - ВИТОША 6:1

1:0 Божидар Чорбаджийски 5

2:0 Фернандо Каранга 13

3:0 Божидар Чорбаджийски 39