Лидерът в класирането ЦСКА се изложи много и врътна реми 2:2 при визитата си на Етър на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Това стана в среща от 11-ия кръг на Първа лига в която стадионът на търновци бе пълен и имаше както доста домакинска публика, така и доста гостуваща.

Каранга пък отново блесна с пълна сила, но така и не успя да се превърне в герой за тима си, макар че вкара два гола.

Той откри за "червените" в 30-ата минута, а две минути след това Бадара изравни.

В 62-ата минута обаче кариоката отново се разписа. В 84-ата минута обаче Пинто си вкара нелеп автогол и така лиши тима си от успех.

След този мач ЦСКА е лидер с 26 точки в актива си, като има с 2 повече пред втория Лудогорец. Така на практика още след този кръг отборът може да сдаде първото място.

Преди този мач "червените" имаха 8 поредни победи на сметката си.

Срещата започна с малко бавно темпо през първите минути и през тях двата тима по-скоро се опознаваха.

През първите минути не се стигна до кой знае колко интересни положения, но през 20-ата Каранга отправи удар, който така и не влезе във вратата.

Няколко минути по-късно домакините получиха пряк свободен удар от 30 метра, но Черниаускас успя да улови топката след удара.

Гостите бяха по-съобразтелни в 30-ата минута и стигнаха до попадение, след като Каранга по страхотен начин успя да засече с глава центриране на Манолев и да матира Христо Иванов.

Радостта на гостите обаче бе кратка, тъй като две минути след това Бадара изравни, след като също вкара с глава от няколко метра.

До почивката повече попадения нямаше.

Второто полувреме обаче започна със страхотна възможност за гостите при която Каранга излезе сам срещу вратаря, но ударът му бе слаб и в крайна сметка Иванов успя да спаси.

След няколко не особено интересни минути в крайна сметка Каранга се разписа отново и върна аванса на гостите.

В 62-ата минута той бе намерен на далечната греда от Пинто и с глава насочи топката в опразнения ъгъл на вратата пазена от Христо Иванов.

През следващите минути битката се водеше около централния кръг и головите опасности липсваха.

В 84-ата минута Пинто засече с глава центриране от корнер на близката греда, но за негово нещастие вкара кълбото в собствената си врата.

В последните секунди от продължението Пинто бе на косъм да вкара, но Иванов спаси по феноменален начин.

ЕТЪР - ЦСКА-СОФИЯ 2:2
0:1 Фернандо Каранга 30