Левски и ЦСКА врътнаха зрелищно равенство 2:2 пред 30 хиляди души на Националния стадион "Васил Левски".

Това стана в голямото "Вечно дерби" на родния футбол, което този път бе от 13-ия кръг на Първа лига.

Гостите стигнаха първи до попадение след гол на Яблонски още в 8-ата минута. Това бе негово трето поредно попадение в трети пореден мач за "сините".

Тиаго обаче обърна нещата в полза на "червените" с попадения в 11-ата и 15-ата минути, като и в двата случая Божидар Митрев имаше вина и можеше да се намеси по-добре, тъй като изстрелите бяха далечни.

Прохазка обаче възстанови равенството и оформи крайния резултат в 60-ата минута.

Така Делио Роси успя да врътне реми с противника в първото си "Вечно дерби" начело на Левски.

Срещата започна изключително динамично и още в първите минути зрителите на стадиона видяха три попадения.

В 8-ата минута след центриране от корнер, Яблонски се извиси с глава в наказателното поле и не остави шансове на противниковия страж да реагира.

Символичните домакини обаче се радваха сравнително малко, тъй като в 11-ата минута ЦСКА успя да изравни.

Тиаго Родригес отправи топовен удар от воле, от дъгата, и изненада неприятно Митрев.

Само четири минути след изравнителния гол Тиаго се превърна в героя на полувремето за "червените", след като реализира и за пълния обрат.

Второто му попадение падна след силна тупалка от 30 метра, а Митрев отново не успя да спаси.

В 24-ата минута Каранга можеше също да се разпише, но неговият удар от наказателното поле бе блокиран.

Левскарите опитаха също нещо интересно с удар на Цветкович, но той би над вратата.

Десетина минути преди почивката Яблонски върна твърде леко една топка към Митрев и Тиаго бе на път да я засече и реализира, но в крайна сметка стражът на "сините" не му позволи.

До почивката нямаше повече попадения.

Второто полувреме започна с добро темпо, но въпреки това нямаше чисти голови опасности през първите минути от него.

Постепенно обаче "сините" опитаха да поемат инициативата и заиграха по-активно.

В 60-ата минута Цветкович центрира прекрасно в наказателното поле на ЦСКА и на далечната греда Прохазка чукна топката с крак и възстанови ремито.

Броени минути след това Митрев се намеси след удар с глава на Десподов, а през следващите минути головите опасности пред двете врати на практика липсваха.

В 85-ата минута Панайотов отправи удар от дистанция, който попадна право в ръцете на противниковия вратар. До края нямаше повече голове.

ЛЕВСКИ - ЦСКА-СОФИЯ 2:2
1:0 Яблонски (8)
1:1 Тиаго (12)
1:2 Тиаго (15)
2:2 Прохазка (61)

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Васил Панайотов, Жорди Гомес, Роман Прохазка, Антонио Вутов (46 - Антонио Вутов), Габриел Обертан, Сержиу Буш (70 - Жуниор Мапуку)
Треньор: Делио Роси

ЦСКА-София: Витаутас Черняускас, Александър Дюлгеров, Николай Бодуров, Александър Барт, Антон Недялков, Кристиян Малинов, Рубен Пинто, Тиаго Родригес (69 - Раул Лое), Станислав Манолев (57 - Кирил Десподов), Густово Кулба, Фернандо Каранга