ЦСКА-София победи с 1:0 у дома срещу Славия в двубой от 14-ия кръг в Първа професионална лига и прекъсна серия от три поредни равенства.

В първите минути "белите" пропуснаха няколко добри възможности да контраатакуват, като Галин Иванов и Ивайло Димитров не бяха концентрирани при последния пас. В 24-ата минута домакините поведоха при първата си по-опасна ситуация. Антонис Стериакис спаси удар на Фернандо Каранга, но кошмарът на Левски отпреди седмица Тиаго Родригес отблизо беше оставен непокрит и лесно откри резултата.

Пет минути след това Николай Бодуров стреля с глава след изпълнение на корнер, Стериакис спаси, а при добавката Станислав Манолев стреля в аут. По-късно Иван Минчев стреля от дистанция, но Витаутас Черниаускас спаси удара му.

През втората част темпото на игра спадна сериозно. В 50-ата минута Тиаго Родригес стреля, но топката не намери очертанията на вратата. "Белите" опитаха да изненадат домакините с шутове на Абуд Омар и Ивайло Димитров, които не затрудниха вратаря Черниаускас.

В 79-ата минута Станислав Манолев би с глава в аут след центриране от фаул. В последните десет минути Славия организира натиск към вратата на "червените", а последната смяна на Златомир Загорчич беше централният нападател Калоян Кръстев, заменил халфа Емил Мартинов. В добавеното време Фернандо Каранга пропусна от няколко метра да вкара втори гол във вратата, пазена от Стериакис.

След този успех ЦСКА-София е на второ място в класирането с актив от 31 точки, докато Славия е на деветата позиция с 16 точки.

ЦСКА-София - Славия 1:0
1:0 Тиаго Родригес 24

ЦСКА-София: Витаутас Черниаускас, Антон Недялков (65-Александър Дюлгеров), Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Станислав Манолев, Рубен Пинто, Густаво Кулма (61-Кевин Меркадо), Кристиян Малинов (86-Раул Лое), Тиаго Родригес, Кирил Десподов, Фернандо Каранга

Славия: Антонис Стергиакис, Юлис Ндонг, Костадин Велков, Андреа Христов, Абуд Омар, Емил Мартинов (84-Калоян Кръстев), Стефан Велев (76-Владислав Узунов), Галин Иванов, Чигози Мба, Иван Минчев (68-Славчо Шоколаров), Ивайло Димитров