ЦСКА надви Септември с 2:0 на свой терен пред празни трибуни и така се доближи само на точка от лидера в класирането Лудогорец и завързва интригата за титлата.

По-рано през деня "орлите" загубиха доста шокиращо от финансово издишащия тим на Верея, който от своя страна не спира да изумява с героичните си изяви.

Каранга вкара първото попадение в 26-ата минута от дузпа, а в 54-ата минута Десподов успя да удвои аванса на домакините и да оформи крайния резултат.

Столичани от своя страна са 10-и в класирането с актив от 20 спечелени точки.

Срещата започна активно за "червените" и още в 9-ата минута те стигнаха до страхотен шанс да открият резултата, но Десподов не успя да се възползва от пас на Недялков, който го намери напълно непокрит на далечната греда при опразнена врата.

Минути след това Енрике отправи силен удар от границата на наказателното поле, който не намери очертанията на вратата.

Все пак "червените" стигнаха до попадение. В 25-ата минута отборът получи правото да изпълни дузпа заради фаул срещу Кристиян Малинов в наказателното поле.

Зад топката застана Каранга, който не сгреши и откри резултата.

В 37-ата минута домакините изпусна страхотен шанс за втори гол, след като Тиаго бе изведен сам срещу вратаря, но Георгиев се намеси впечатляващо и с чист шпагат му отне топката.

Няколко минути след почивката Десподов бе изведен зад защитата и преодоля Георгиев, но ударът му след това бе неточен.

Все пак Десподов откри головата си сметка в 54-ата минута. Тиаго го намери с чудесно подаване зад защитата и с мощен удар в левия ъгъл той успя да реализира.

В 65-ата минута и Септември "показа зъби" и Тошев стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе неточен.

В 72-ата минута Каранга бе много близо до втори гол, но ударът му разтресе напречната греда. До самия край темпото логично поспадна и повече попадения така и не бяха реализирани.

ЦСКА-СОФИЯ - СЕПТЕМВРИ 2:0

1:0 Фернандо Каранга 26 д.
2:0 Кирил Десподов 54

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаускас, 3. Недялков, 5. Бодуров, 9. Каранга (87 - Кубемба), 15. Малинов, 16. Лое (83 - Лое), 17. Енрике (70 - Кулма), 19. Десподов, 20. Тиаго, 23. Дюлгеров, 25. Барт

СЕПТЕМВРИ: 21. Георгиев, 8. Галчев (58 - Чандъров), 11. Романов (83 - Байду), 22. Стоичков, 6. Елтон, 7. Тилев, 25. Стоянов, 19. Гади, 9. Тошев, 3. Весели (53 - Дяков), 14. Сандански