Петкратният олимпийски шампион по плуване Йън Торп е приет в клиника за лечение на депресия и алкохолна зависимост, информира БТА.

Според медиите в Австралия Торпедото е постъпил в клиника в Сидни в сряда. От мениджмънта на легендарния плувец побързаха да опровергаят информацията, като уточниха, че Торп е бил в болница, след като се подхлъзнал и паднал у дома, като наранил рамото си.

"Иън претърпя операция на рамото и вече е изписан от болницата", се казва в съобщението на мениджърската компания на плувеца.

31-годишният Иън Торп призна в автобиографията си, излязла на пазара миналата година, че почти през целия си живот се е борил с депресивни състояния.

Иън Торп става световен шампион на 14-годишна възраст, а след това печели и пет златни олимпийски медала. Той стана най-успешният спортист по време на Олимпиадата в Сидни през 2000 година, когато се окичи с три златни и два сребърни медала.