Сейнт Луис надделя над гостуващия носител на купа "Стенли" Чикаго с 4:3 в най-дългия плейофен мач в историята си. Мачът продължи над 100 минути и имаше три продължения.

Александър Стеен вкара решаващото попадение в 26-ата секунда на третото продължение, а домакините поведоха с 1:0 победи в  серията от първия кръг на елиминациите в Западната конференция.

Джейдън Шоурц изравни 1:45 минута преди края на редовното време, а Адам Кракнел и Владимир Тарасенко също вкараха за Сейнт Луис. Вратарят Райън Милър отрази 39 шайби.

Джони Одюа, Брент Сийбрук и Патрик Кейн дадоха аванс от 3:2  на шампионите през първата третина, Джонатан Тейвс се отличи с  две асистенции, а Кори Крофърд направи впечатляващите 48  спасявания, но и това не помогна.

Колорадо направи впечатляващ обрат срещу гостуващия Минесота и след 5:4 също поведе с 1:0 победи в серията на Запад. Домакините наваксаха изоставане от 2:4 в третата част, като  Пол Щастни изравни 13,4 секунди преди финалната сирена, а след  това с втория си гол в мача в 7:27 минута на продължението  донесе успеха на Колорадо.

Райън О'Райли се отличи с гол и асистенция за домакините,  Габриел Ландеског и Джейми МакГин също се разписаха, а Нейтън  МакИнън завърши с три асистенции. Чарли Койл, Райън Сатър, Ерик Хаула и Кайл Бродзяк вкараха  за Минесота.

Сан Хосе разгроми гостуващия Лос Анджелис с 6:3 в друг мач  от първия кръг на плейофите в Западната конференция.

Домакините вкараха пет безответни гола в първите две части  чрез Джо Торнтън, Томаш Хертл, Патрик Марло, Рафи Торес и  Марк-Едуард Влашич.

Лос Анджелис опита да се върне в мача в третата част и намали до 3:5 с попадения на Джейк Мюзин, Слава Войнов и Тревър Люис, но Брент Бърнс реши всичко с гол на празна врата 54.7  секунди преди края.

В единствената среща за деня от първия кръг на елиминациите на Изток Ню Йорк Рейнджърс взе аванс от 1:0 победи след 4:1 срещу гостуващия Филаделфия.

Брад Ричардс се отличи с гол и две асистенции, а Матс  Дзукарело, Дерек Степан и Карл Хагелин също реализираха за  успеха.

Андрю МакДоналд даде аванс на гостите в 7:28 минута на мача, но Минесота беше напълно надигран, след като успя да отправи само 15 точни удара срещу 36 на Ню Йорк.